Krystyna z gazowni

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Krystyna z Gazowni

Krystyna z Gazowni (ur. dane tajne) – inaczej Gazowa Kryśka, prawdopodobnie jedna z wielkich postaci w PZPN. Tajna współpracowniczka Jurka Dudka, jego lewa ręka, która przyczyniła się bezpośrednio do tego, że Dudek nie pojechał na Mundial, bo zapełniła mu pocztę głosową w telefonie i Janas się nie dodzwonił. Łączą ją dość niejasne powiązania z panią Halinką, jednoosobowym silnikiem wyszukiwarki portalu Onet.pl.

Kontakty ze spec-służbami[edytuj • edytuj kod]

Jak donosi śledcza komisja do sprawy Pani Krysi, ujawniono, że owa Krystyna jest pseudonimem prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiedjewa, który zakręcił w swoim domu kurek nad wanną i w Polsce obniżył się poziom dostaw gazu.

Wierzenia[edytuj • edytuj kod]

Istnieją społeczności, które kultywują postać Krystyny z Gazowni; uznają one, że jest ona jak Bóg, kierują się przy tym następującą argumentacją: Wszyscy o niej wiedzą, choć nikt jej nie widział, a ona sama dzwoni tylko do wybranych. Inni natomiast porównują ją do wyroczni, która kontaktuje się za pomocą telefonu z wybrańcem, którym jest Jerzy Dudek, wierzą oni że to on ma OBRONIĆ ludzkość. Zwolennicy jednej i drugiej teorii nie potrafią jednak jednoznacznie wyjaśnić, dlaczego Krystyna do swoich kontaktów wykorzystuje akurat Telekomunikację Polską. Twierdzą oni jedynie, że powód tego jest jedną z ukrytych prawd, która zostanie przedstawiona ludzkości w odpowiednim czasie. Biegli w piśmie argumentują to tak, że w każdej religii jest siła dobra i zła, jeśli więc Krystyna jest tą dobrą, złą jest więc Telekomunikacja Polska. Ku tej teorii skłaniają się wszyscy jej abonenci – z wiadomych względów. W jednym z telewizyjnych programów Jerzy Dudek przyznał, że Krystyna z Gazowni nie tylko dzwoni, ale także przysyła mu pocztówki i kartki ze świątecznymi życzeniami.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]