NonNews:Życie Warszawy szkaluje Nonsensopedię

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

23 listopada 2006

Dzisiejsze wydanie „Życia Warszawy” na trzeciej stronie dodatku „Warszawa” zamieszcza informację, że Nonsensopedia rzekomo podaje nieprawdziwe informacje o mieście, i że użytkownicy Nonsensopedii naśmiewają się ze stolicy. Za przykład podano fragmenty artykułu Warszawa: Znajduje się w samym centrum Polski, niedaleko Moskwy. Sąsiaduje z Raszynem, leży w połowie drogi między Pruszkowem a Wołominem.

Dział public relations Nonsensopedii zareagował szybko i ostro, a administratorzy natychmiast wystosowali notatkę o treści: Całkowitą nieprawdą jest, jakoby Nonsensopedia miała podawać nieprawdziwe informacje o Warszawie. Informacje w Nonsensopedii są w pełni sprawdzone i potwierdzone przez najwybitniejszych naukowców.... W dalszej części czytamy, że ...administratorzy gotowi są do wejścia na drogę sądową z „Życiem Warszawy...”. Przyczyną ma być szkalowanie Nonsensopedii, jedynego prawdziwego źródła wiedzy.

Równie szybko pojawiły się też przecieki co do tego, kto miałby być inspiratorem artykułu wymierzonego w Nonsensopedię – jedni mówią o przedstawicielach parodii Nonsensopedii – Wikipedii, którzy dość mają spadającej popularności ich serwisu. Z drugiej strony podejrzewani o wrogie działania są byli UBecy oraz SBecy działający w służbach pewnej partii utrzymującej się przy władzy, której nie w smak wolność słowa.

Źródło[edytuj]