Kurt Cobain

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kurt Donald Cobain
Kurt i jego kombajn

Kurt Donald Cobain (vel Combain, ur. 20 lutego 1967, zm. 5 kwietnia 1994) – były wokalista, frontman, gitarzysta, pierworodny kompozytor, tekściarz i wizytówka zespołu Nirvana, towar eksportowy Seattle, pierwsza naszywka młodych punków, demolisher scen knajpianych i z rozmachem powoływanych festiwali. Posiadacz postrzelonych pomysłów. Koszulka z jego wizerunkiem potrafi kupić się sama.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Razem z Kristem Novoselikiem założył swoją pierwszą kapelę, która nie wiedziała jak się nazwać. W końcowym składzie dołączył Dave Grohl i tak powstała Nirvana. W dzieciństwie Kurt wyimaginował sobie Kurta duo – wymyślonego przyjaciela, który to pomagał mu borykać się z nienawiścią i wzgardą świata. Posiadał żonę, Courtney Love, z którą dorobił się dziecka w postaci córki. Niestety, wkrótce po jednej z jego złych wkręt odebrano im prawa rodzicielskie. Kurt porzucił szkołę średnią kilka tygodni wcześniej przed jej ukończeniem.

Tak naprawdę Cobain kochał wszystkich.

Twórczość[edytuj • edytuj kod]

Nagrał głównie Smells Like Teen Spirit. Ten hymn ku czci antyperspirantu dla rozemocjonowanych nastolatek jest hymnem grunge'u.

Reszta twórczości to Lithium dla obłąkanych i potencjalnych psychopatów oraz Sliver poświęcony precyzyjnemu przeżuwaniu mięsa. Stworzył również Polly żeby podkreślić sprawę gwałtów w jego okolicy.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Kurt Cobain popełnił samobójstwo po odsłuchaniu utworu Niepokonani zespołu Perfect. Jego prywatny gramofon zaciął się odtwarzając w kółko Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym.
  • Zawsze pije alkohol w Klubie 27.
  • Jego włosy były tak przetłuszczone, że ktoś kupił na wagę sześć kosmyków za 14 tysięcy dolarów, czyli mniej więcej za piątala za kilogram.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Noncytaty
Zobacz cytaty: