Dave Grohl

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bam baram doom, akygghu kyghu kygu…

Dave o wkładzie Chada Channinga w Nirvanę
Dave wiąże kokardkę

Dave Grohl (ur. 14 stycznia 1969 w Warren w stanie Ohio) – amerykański multiinstrumentalista. W czasach swej wątpliwej świetności grał na garach w Nirvanie. Po rozpadzie zespołu stwierdził, że chce być pierwszym człowiekiem, który będzie grał na wszystkich możliwych instrumentach jednocześnie. Trudności wystąpiły podczas pierwszego koncertu, kiedy nasz bohater zrozumiał, że przewyższa to jego umiejętności. Dlatego wraz z grupką mniej lub bardziej lizusowatych facetów założył postgrungowo-hardrockową kapelę o nazwie Foo Fighters. Lubi mundurki szkolne i różowe wstążki we włosach, co namiętnie pokazywał w swoich teledyskach przebierając się za dziewczynkę. Stąd plotka, iż jest ukrytym pedofilem.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Jego pierwszym instrumentem była gitara. Jednak po tym, jak matka zamknęła go na tydzień w szafce z przyrządami kuchennymi, odkrył swoje powołanie, jakim była gra na garnkach. Po tym jak doskonale opanował sztukę walenia drewnianą łyżką w patelnię przerzucił się na perkusję. W 1990 roku po koncercie bardzo nieznanej grupy undergroundowej Dave spotkał swoich przyszłych towarzyszy ćpania: Kurta Kombajna i Kryśkę Novoselic. Szybko połączyła ich miłość do darcia ryja, brzdękolenia na gitarach i spacerowania późnym wieczorem po ulicach Seattle. Niedługo ukazała się płyta Nevermind, opatrzona zdjęciem przedstawiającym nagiego chłopczyka, co może być kolejnym dowodem na kryptopedofilię Dave'a. Po śmierci Kurta zajął się karierą solową, grając na wszystkim. Aby móc grać na żywo wynajął za pieniądze kilku lalusiów z wiosłami, z którymi założył formację aktorsko-muzyczną o wspomnianej we wstępie nazwie. Jego nowi koledzy podzielali z nim pasję do przebierania się w damskie ciuchy, co zaowocowało wieloma teledyskami, za które w Polsce już dawno siedzieliby w więzieniu oskarżeni o sianie publicznego zgorszenia. Apogeum tego fetyszu nastąpiło w teledyskach do Big Me i Learn To Fly. Niedawno Dave stwierdził, że jest już za stary na takie numery i w teledyskach gra zazwyczaj ułożonego faceta w dobrze opiętej marynarce/koszuli. Wszyscy jednak wiedzą, że nim nie jest.

Życie prywatne[edytuj • edytuj kod]

Nasz kochaś po raz pierwszy ożenił się z Jennifer Youngblood, która będąc artystką podzielała jego zainteresowania narkotykami. Związek nie potrwał jednak długo. W 2003 roku związał się z Jordyn Blum, z którą ma dwie córki. Wszyscy wiemy, czym to śmierdzi.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Jest kumplem Jacka Blacka;
  • Posiada tytuł „Najmilszego Rockmana Świata”;
  • Jako jedyny członek Nirvany wciągnął się w sadomasochizm, co mogło skutkować nieprzyjemnymi docinkami ze strony zespołu;
  • Był uzależniony od kawy i tylko od tego. Naprawdę;
  • Zagrał diabła w filmie z Jackiem Blackiem. Ośmiogodzinna charakteryzacja obudziła w nim nutkę szaleństwa, która tli się do dzisiaj.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.