NonNews:Nonsensopedia lepsza od Wikipedii

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wzrost artykułów Nonsensopedii i Wikipedii na przestrzeni pierwszego roku działalności. No, może troszkę przesadzony

17 września 2006

Nonsensopedia, probably the best page in the... pardon. Nonsensopedia, nie zaczyna się zdania od „a więc”, a więc tego nie robię. Nonsensopedia obchodzi dziś, 17 września 2006, swoje pierwsze urodzimy urodziny. Jeszcze parę haseł urodzimy, ale najpierw urodziny.

Na podstawie danych z pierwszego roku działalności Wikipedii i Nonsensopedii okazało się, że moloch został pokonany! W pierwszym roku działalności Wikipedia dobiła do wyniku 4809 stron, podczas gdy Nonsensopedia osiągnęła o godzinie 7:30 czasu polskiego liczbę 4921 stron, wliczając w to NonNews i Noncytaty.

Czy oznacza to, że Nonsensopedia osiągnie pułap 300 000 haseł w ciągu następnych 4 lat? Oczywiście nie, bo ściągną na nią zastępy Wikipedystów, których nie było cztery lata temu, kiedy Wikipedia była mała i olewana przez PWN i małe partie polityczne, które na Wikipedii się rodzą i na Wikipedii umierają.

Nonsensopedia jest też większa od ponad 100 edycji językowych Wikipedii, w tym tych w tak powszechnych językach, jak हिन्दी, ಕನ್ನಡ, मराठी, தமிழ், తెలుగు, ייִדיש, 粵語, Հայերէն, Беларуская, Чăваш, Ирон æвзаг i – rzecz oczywista – Македонск. Notuje ponad 22 tysiące wejść dziennie i tyle samo wyjść, co oznacza, że jest wolna od Trojanów i śmiesznych popupsów, które nie chcą cię zniknąd wypuścić.

Źródła[edytuj]