Zwierzyńscy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Miejsce akcji programu

Zwierzyńscy – najpopularniejsze w Polsce reality show transmitowane początkowo przez Twitch, a później przez YouTube. Program przedstawia życie rodziny Zwierzyńskich – przeciętnych mieszkańców toruńskiego Podgórza. Uczestnicy programu musieli mierzyć się z różnymi zadaniami, takimi jak: przygotowywanie kociołka Panoramixa, walki MMA, walka z postkomuną (która mieszka ścianę obok), odwiedzanie posterunku policji na ulicy Poznańskiej oraz robienie dymów. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie uczestnicy dostawali pieniądze, które pozwalały im na kontynuowanie udziału w show i zakup artykułów pierwszej potrzeby.

Bohaterowie[edytuj • edytuj kod]

  • Daniel „DanielMagical” Zwierzyński – główny uczestnik programu, zawodowy bokser. Ukończył technikum elektryczne, dzięki czemu może z powodzeniem grać w Tibię i tworzyć konta bankowe na pieniądze od widzów. Przed streamowaniem pracował w call center. Swego czasu chciał zrobić remont pokoju. Zamiast tego zrobił remont polskiego YouTube'a, pozbywając się kilku youtuberów.
  • Małgorzata „Goha” Zwierzyńska (nazywana także Menelicą) – potrafi za 100 złotych wyzerować piwo za jednym zamachem. Ma tyle lat, ile usunięto jej zębów. Kocha Jacę jak mąż swoją żonę, która znowu dodała za dużo soli do zupy. Wróżka-zębuszka obiecała, że za ostatni wyrwany ząb dostanie płytę Zenka Martyniuka z autografem. Uspokaja się słuchając Barki o 21:37. Podobnie jak Ferdynand Kiepski uważa, że piwo to nie alkohol. Wierna religii powstrzymuje się od jakiekolwiek pracy w każdy dzień tygodnia w niedzielę i święta. Nie ma nic przeciwko homoseksualistom, ale uważa, że gdyby Daniel był gejem, to obcięłaby mu penisa. Uważa, że Prawo i Sprawiedliwość jest najlepszą partią polityczną. Kłóci się z syntezatorem mowy IVONA.
    • Gohabaal – alter ego Gohy. Objawia się głównie przy odbieraniu jej alkoholu, dramach z Jacą, kłótniach z IVONĄ oraz darciu mordy po dwudziestej drugiej. Gohabaal automatycznie wyłącza się po puszczeniu składanki Zenka Martyniuka lub Barki.
  • Jacek „Jaca” Marcinkowski (nazywany także Jaca Praca) – najbardziej uzdolniony technicznie, partner Gohy. W zależności od humoru mówi, że pochodzi z Rosji, Ukrainy lub Białorusi. Przez fanów niesłusznie nazywany Cyganem. Wielbiciel amatorskiego porno. Uczestniczył w wojnie wietnamskiej (w wyniku której cierpi na traumę powojenną). Uspokaja się w rytm przebojów Modern Talking. Zarabia 8 zł za godzinę na budowach oraz 7 tys. za godzinę na występach w YouTube.
  • Jakub „Guzik” Szymański – dawniej jeden z najaktywniejszych uczestników show i przyjaciel domu, dziś z pozycji gościa specjalnego. Z zawodu jest kierowcą ciężarówki.
    • Sonia – pies, najinteligentniejsza osoba z Urzędniczej. Przyjazna, miła i ładna (w przeciwieństwie do pozostałych bohaterów). 14 kwietnia 2017 roku została porwana. Często nie szczeka, gdyż traci głos na widok głupoty mieszkańców Urzędniczej. Od 2023 nie uczestniczy w programie, została zabrana z meliny.
  • Ryszard Cebula – dziennikarz TVN, gość specjalny, który przybliżył widzom Uwagi reality show.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]