Wrzosy (Toruń)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wrzosy – pierwsze city Torunia zwane też Stolicą Europejską.

Co tam znajdziemy?[edytuj • edytuj kod]

Na Wrzosach rosną krzaki, pełno krzaków. Jest tam również las, do którego całe miasto zjeżdża się jesienną porą zbierać grzyby. A także pełno domków jednorodzinnych (nie w lesie), przez co pomieszkuje tam większość gimbusiarek i licbusiarek z elitarnych gimnazjów i liceów Torunia (Gimnazjum nr 11, Gimnazjum i Liceum Akademickie, IV LO, I LO, V LO, X LO). Ostatnio przeniesiono tam siedzibę Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego, co jest bardzo wygodne ze względu na ułatwiony dojazd (szczególnie dla uczniów mieszkających za mostem).

Centrum Wrzosów jest przy Polo Markecie i Żabce – tam każdy się zbiera na wypady (często po 22 można spotkać tam fanatyków lokalnego klubu żużlowego – Apatora Toruń, wyśpiewujących jak w kościele przyśpiewki obrażające lokalnego rywala – Elanę Toruń). Na wrzosach znajdują się również żółte bloki EŻB (Ekipa Żółtych Bloków), która sieje postrach wśród elanowców. Większość elanowców spotykając EŻB chowa się w krzakach.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Wrzosy są tak duże, że cały teren podzielono na 5 części. Prawdopodobnie w każdej rosną inne krzaki.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.