Na Skarpie (Toruń)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Na Skarpie, Skarpa, Rubinkowo III – osiedle w Toruniu. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tam skarpę. Zeskoczyło z niej już wielu samobójców. Ich cmentarz znajduje się na Kaszczorku. Znajdziemy też tonę lasów, wiele oddziałów gimbusów, czy nawet Fort I twierdzy Toruń, który jest najmłodszym ze znajdujących się tam fortów. Na skarpie jest tzw. „nowy most” (oddalony od granicy osiedla jakieś 10 km), którym podnieca się pół Torunia, a warszawiacy sami taki chcieliby mieć. W wolnym czasie można zabrać się za spalanie kościołów, które się tam znajdują zabierając cenne miejsce. Mamy tutaj również jakże przepiękny szpital dziecięcy.

Ze Skarpą kłopot jest taki, że nie wiadomo dokładnie, gdzie leży. I tak, jeden mieszkaniec bloku twierdzi, że jest z Rubinkowa, drugi jego mieszkaniec uważa, że mieszka na Skarpie, a trzeci stwierdzi, że ma mieszkanie na Kaszczorku. Ba, łączna „powierzchnia” Skarpy wynosi około ¼ całego Torunia.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.