Czerniewice (Toruń)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wodospad – chluba dzielnicy

Czerniewice – dzielnica Torunia. Chyba nawet autobus tam jeździ. Ze wszystkich stron otoczone dziką puszczą. Namiastka Ciechocinka dla ubogich – też są uzdrowiska, ale przynajmniej podróż do Czerniewic nie trwa 30 minut drogą krajową, a 29 minut „jedenastką”. Inna sprawa, że w 98% autobusy linii 11 stoją w korkach, a czas przyjazdu autobusu przekracza godzinę.

Na początku były tam solanki. Potem wybudowano szkołę i osiedle. Na samym końcu wyremontowano ulicę Łódzką, by mieszkańcy Czerniewic mogli dojeżdżać do Torunia inną drogą niż przez węzeł autostradowy w Lubiczu.

Jako jedyne nie są połączone z resztą miasta choćby namiastką chodnika. Prawdopodobnie dlatego, że znajduje się tam zakład odwykowy dla alkoholików. Do niedawna jedyna droga łącząca Toruń z Czerniewicami była zbyt dziurawa do użytkowania. Ale rząd rozwiązał ten problem w postaci planów autostrady A1, dzięki której Bydgoszcz ciągle stroi wąty i fochy, czemu A1 nie biegnie przez ich piękne i zabytkowe (przynajmniej ich zdaniem) miasto.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]