Rubinkowo (Toruń)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rubinkowo (tzw. Torun Bronx) – toruńskie osiedle. Ludzi jak mrówek, mieszkańcy przejawiają krawieckie skłonności i specjalizują się głównie w krojeniu oraz szyciu, niekoniecznie ubrań, także telefonów, empetrój i waluty. Śmiało może konkurować z Nową Hutą. Dzielnica jest również wyjątkowo wysoko rozwinięta pod względem sportowym. Co tydzień odbywają się tu zajęcia rekreacyjne z udziałem kibiców dwóch przeciwnych toruńskich klubów sportowych (żużlowego i piłkarskiego) z pomocą kijów, pałek, noży, prętów, łańcuchów oraz innych narzędzi domowej roboty. Ostatnio w modzie są nawet wiatrówki.

Co ciekawe, na Rubinkowie znajduje się tzw. Manhattan – sieć wysokich bloków mieszkalnych, pośród których czają się Biedronki i kioski. To jeden z większych tamtejszych absurdów, gdyż ze względu na wysoką przestępczość Rubinkowo zyskało nazwę „toruńskiego Bronxu”.

Zobacz też[edytuj]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.