Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

Anna Sobecka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ja też cały czas ze sobą walczę i staram się ograniczać słodycze

Anna Sobecka w wywiadzie dla Gazety Pomorskiej

Anna Sobecka (ur. 27 marca 1951 w Piotrkowie Kujawskim) – polska polityk, miss Radia Maryja, najlepsza kobieta, którą wydało województwo kujawsko-pomorskie. Przez złośliwych nazywana buldogiem Kaczyńskiego.

Ukończyła m.in. studia chemiczne na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ramach pracy dyplomowej opracowała nowy afrodyzjak, który oczarowywał jej wszystkich pracodawców. W pierwszej połowie lat 90. włączyła się w budowę Radia Maryja. Początkowo pracowała jako lektorka, ale w 1996 roku została przeniesiona na panel cenzorski. Zmiana stanowiska była wynikiem wpadki, podczas której wszyscy słuchacze radia usłyszeli trzy słowa do ojca prowadzącego. Sobeckiej stanowisko się spodobało, a jej zapędy do cenzury pozostały do dzisiaj.

Sobecka wyznaje zasadę Ryszarda Czarneckiego Wszędzie dobre, ale wszędzie najlepiej. Z tego powodu należała do Akcji Wyborczej Solidarność, Ligi Polskich Rodzin i Ruchu Ludowo-Narodowego. Dzisiaj dumnie reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Jej głównym pomysłem na rozwój Polski jest zaoranie Bydgoszczy, bo wszystko co dobre i tak już jest w Toruniu.


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Society.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny polityki. Jeśli dostajesz wypieków na widok obrad Sejmu – rozbuduj go.