Anna Sobecka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Anna Sobecka (ur. 27 marca 1951 w Piotrkowie Kujawskim) – polska polityk, miss Radia Maryja, najlepsza kobieta, którą wydało województwo kujawsko-pomorskie.

Ukończyła m.in. studia chemiczne na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ramach pracy dyplomowej opracowała nowy afrodyzjak, który oczarowywał jej wszystkich pracodawców. W pierwszej połowie lat 90. włączyła się w budowę Radia Maryja. Początkowo pracowała jako lektorka, ale w 1996 roku została przeniesiona na panel cenzorski. Zmiana stanowiska była wynikiem wpadki, podczas której wszyscy słuchacze radia usłyszeli trzy słowa do ojca prowadzącego. Sobeckiej stanowisko się spodobało, a jej zapędy do cenzury pozostały do dzisiaj.

Sobecka wyznaje zasadę Ryszarda Czarneckiego Wszędzie dobre, ale wszędzie najlepiej. Z tego powodu należała do Akcji Wyborczej Solidarność, Ligi Polskich Rodzin i Ruchu Ludowo-Narodowego. Dzisiaj dumnie reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Jej głównym pomysłem na rozwój Polski jest zaoranie Bydgoszczy, bo wszystko co dobre i tak już jest w Toruniu.

W 2019 roku torunianie opowiedzieli się przeciwko Sobeckiej. Za zasłanianie zabytków na Starym Mieście głosy zgarniał jej kolega partyjny Zbigniew Girzyński, który ze względu na wykształcenie bardziej szanował historię regionu. Przegrana Sobeckiej, urzędującej w Sejmie przez 22 lata, zaniepokoiła prezydenta miasta Michała Zaleskiego, bo udowodniła, że jednak można po tylu latach wytrącić stołek dowolnemu politykowi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]