FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Zbigniew Girzyński

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Zbigniew Girzyński (ur. 17 marca 1973 w Sierpcu) – polski polityk, wraz z Markiem Migalskim zastępują prowadzących Faktów po Faktach, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, wraz z Adamem Hofmanem i Mariuszem Kamińskim laureat nagrody Złoty Oktan, przyznanej przez ekipę Top Gear za drifty na Cyprze. Jedyna osoba w Prawie i Sprawiedliwości niebojąca się Moniki Olejnik.

W sierpniu 2010 roku na Facebooku zamieścił zdjęcie ze swoją pachą i klatką piersiową. Panie oniemiały z zachwytu, a Marcin Dorociński przyznał, że nie rozumie, dlaczego dziewczyny lecą na niego, skoro żyje ktoś tak przystojny jak Zbyszek. Nieco wcześniej żalił się, że Doda ucałowała Lecha Kaczyńskiego, a nie jego. Nie wiadomo, czy piosenkarka dała się przekonać na takie ciacho.

W styczniu 2021 roku zaszczepił się na koronawirusa. Wybuchł skandal, gdyż zdaniem niektórych szczepionki przeznaczono wyłącznie dla pracowników Collegium Medicum. Girzyński odciął się od zarzutów, a rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wziął swojego posła w obronę mówiąc, że doktor to doktor i na co drążyć temat?

Obecnie pisze książkę naukową poświęconą dobremu carowi i złym bojarom. Powiązanie z Jarosławem Kaczyńskim, który zawiesił go w prawach członka partii są prawdopodobnie przypadkowe.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]