Kobranocka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Kobranocka – zespół punk'n'rollowy powstały w 1985 roku w Toruniu. Z początku nazywał się Latający Pisuar, ale członkowie zespołu zgodnie stwierdzili, że preferują Toi-Toi, w których nie ma pisuarów, więc lider – Andrzej „Kobra” Kraiński – snobistycznie zmienił nazwę na Kobranockę.

Zespół powstał, podobnie jak nazwa Oddziału Zamkniętego, na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Wylądował tam Kobra, który nie chciał iść do wojska. Po obaleniu szklaneczki… buteleczki… beczki łyskacza nasz młody psychopata wraz z ambitnym poetą-psychiatrą postanowili założyć zespół o nazwie Latający pisuar. Legenda głosi, że wymyślił ją jeden z pacjentów wydziału, u którego próbowano zdiagnozować, czy cierpi na Triadę McDonalda, czy na zespół Diogenesa. Wkrótce znaleziono innych muzyków i wyruszono w trasę z niemieckim zespołem Die Toten Hosen. Grupę przemianowano na Kobranockę dopiero w sierpniu 1985 roku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Nonźródła
Zobacz w Nonźródłach:
Ja kocham ją, tę Finlandię


Crystal Clear app knotify.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny muzyki. Jeśli wytrzymasz 10 minut w słuchawkach – rozbuduj go.