Biały Dom

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Biały Dom po II wojnie światowej
Były prezydent Barack Obama wprowadził wiele zmian w Białym Domu

Biały Dom – główna siedziba uesańskich władz. To tu decyduje się, komu podwyższyć podatki albo jak w inny sposób zedrzeć pieniądze z niewinnych obywateli. W latach 2008–2017 nosił nazwę Barak Obamy.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Pierwsza wersja Białego Domu może nie była imponująca, ale co innego można było zbudować jedynie z samych kredytów i pożyczek?

Wprawdzie niedługo po tym, gdy wprowadził się tam George Washington, zaczął on narzekać, że nie ma miejsca do spisania konstytucji, ale dopiero jego następcy wzięli sobie te słowa do serca i postanowili zbudować Bielszy Dom. Nie poprzestano jednak na malowaniu. Ponieważ większość obywateli nadal nie dowierzała, że w takiej ruderze mogą mieszkać władze ich kraju, odnowiono i powiększono także cały budynek. Zmiany te trwały bardzo długo i skończyły się dopiero na początku kadencji też George’a, ale tym razem Busha. W 2008 roku Barack Obama wprowadził kolejne poprawki i Biały Dom przestał już być taki biały…

Buszowanie w Białym Domu[edytuj • edytuj kod]

  • Najważniejszym pomieszczeniem w Białym Domu jest Pokój… oczywiście Biały, gdzie podpisuje się wszystkie ważne… yyy… rzeczy do podpisania.
  • Poniżej znajduje się tzw. Pokój Wojskowy, w którym decyduje się, w którym kraju teraz krzewić demokrację.
  • Według anonimowych pogłosek jest też tam pomieszczenie, w którym torturuje się kosmitów z odległych galaktyk, którzy mają wyjawić Amerykanom sposób na objęcie władzy nad Wszechświatem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]