FotoŁowca 2022
Pochwal się swoim zdjęciem w FotoŁowcy – konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie wszechinternetów!

Ciechocinek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Największy w Ciechocinku sklep z bielizną

Ciechocinek – miasto soli,
każda para się pierdoli.

Porzekadło ludowe

Oo... Panowie pod kocykami – nie nie nie, to nie Ciechocinek

Powiedział pewien komentator Rolsatu podczas meczu rugby PolskaUkraina

Ciechocinek – miasto i gmina w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim, uzdrowisko koło Aleksandrowa Kujawskiego. Miejsce częstych występów lekko przeterminowanych, acz nadających się do spożycia artystów estradowych. Znane centrum handlu solą, bibelotami i tanią biżuterią.

Atrakcje[edytuj • edytuj kod]

Ciechocinek znają w okolicy głównie z tężni, ale przebłyskują się i inne rzeczy, jak park z fontanną, a także wzorkami z kwiatków.

Tężnie[edytuj • edytuj kod]

Tężnie w Ciechocinku są trzy. Zbudowali je Niemcy. Pierwsze dwie w 1828, a ostatnią w 1848. I nieważne, czy szwabskie, czy nieszwabskie, liczy się zysk. Ten zaś jest olbrzymi, a w weekendy ulicą wzdłuż głównego wejścia ledwo można przejść. Dlaczego głównego? Bo jest ich więcej, dodatkowo przy nich nikt nie sprzedaje biletów, toteż można wejść sobie na teren tężni bez uiszczania opłaty. A ludzie i tak się pchają do kas.

Park[edytuj • edytuj kod]

Ot, atrakcję se znaleźli

Kilkaset metrów od tężni znajduje się park. Tu też nie mniej ludzi, niż pod tężniami. Cień w gorące dni przynajmniej. Ale... czy tylko dla cienia tylu turystów tu się kręci? Hm, niekoniecznie.

  • Po pierwsze, dla fontanny z Jasiem i Małgosią. Stoją sobie pod parasolem i patrzą, jak żul zbiera drobniaki, które ludzie wrzucają, aby do Ciechocinka powrócić. Do fontanny nie zbliżać się z małymi dziećmi, wyrzucą do wody wszystkie drobniaki i próbują podCenzura2.svglić banknoty;
  • Po drugie, dla wzorków z kwiatków. Tylko cóż w nich ciekawego? Droga dookoła, koło z czerwonych kwiatków, a w środku mniejsze kółka z żółtych kwiatków. Ba, a ludzie nie dość, że siadają na ławkach i się na to gapią, to jeszcze im się to podoba! Wprost dziecinada.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • W sanatorium w Ciechocinku Maxi Kaz chodzi na łowy.
  • W Ciechocinku mieszkają tylko starzy ludzie i ten cygan. Wszyscy inni przyjechali tam na wycieczkę albo do sanatorium.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]