Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Świecie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Świecie nie nad Wisłą lecz nad Wdą (nie mylić z tym drugim Świeciem) – miasto w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie świeckim, siedziba gminy Świecie.

Zamek krzyżacki[edytuj • edytuj kod]

Zamek krzyżacki w Świeciu przez całe swoje dzieje (600 lat) zdobywali wojowie prasłowiańscy, Krzyżacy i Kozacy – a nikt z niego nie spadł; zaś odkąd w jednej ze świeckich jednostek wojskowych utworzono Szkołę Podchorążych Rezerwy (lata 80. XX wieku) – spadło aż pięciu podchorążych. Po dwóch musiał przyjechać specjalny samochód strażacki aż z Bydgoszczy.

Atrakcje turystyczne[edytuj • edytuj kod]

  • Szpital psychiatryczny – przeciętny zdenerwowany mieszkaniec Torunia wspomina, że zaraz odjedzie do Świecia.

Warto też dodać że w szpitalu stosuje się najskuteczniejsze metody leczenia np:

  • karmienie z wiadra – ma uświadomić ludziom iż nie są zwierzętami.
  • niesprzątanie sal pacjentów – ta metoda ma zahartować i przygotować ludzi do codziennego życia. Daje +50 do chorób zakaźnych.
  • Komisariat policji – dla fanów GTA po prostu Świecie Police Departament albo ŚPD. Miejsce odwiedzane bardzo często przez dealerów ziółek leczniczych w celu zbycia towaru poniesienia kary za nielegalny handel środkami leczniczymi bez zezwolenia.

Należy wspomnieć o legendarnej bramie w Świeciu, której nikt nigdy nie widział. Osoby ze Świecia mają duże kompleksy wobec osób, które miały szczęście urodzić się w Chełmnie... miejscu dla nich tak niedostępnym jak klamki na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego.

Skąd roztacza się najlepszy widok na świecie? Z wieży zamkowej w Świeciu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.