Gwóźdź logo.svg
Wybieramy Gwoździa 2022 – najlepszy żart w zbiorach Nonsensopedii!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Kozacy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przybywamy by wygarbować ci skórę!

Kozacy – wojownicze plemię zamieszkujące stepy za wschodnimi granicami Rzeczpospolita. Znani ze swojego pijactwa, np. każdy Kozak przed wyruszeniem na wojnę wymieniał na wódkę cały swój majątek, co często wiązało się po prostu z oddaniem starych butelek do skupu. W obronie własnego kraju rzucają się na wrogów z okrzykiem JOB TWOJU MAĆ!!! na przemian z Bóg jest z nami!.

Jednym z najbardziej charakterystycznych przymiotów kozaków było (i jest) kozaczenie słowne. Najlepszym tego przykładem było pismo kozaków zaporoskich[1] wysłane do sułtana Mehmeda IV jako odpowiedź na jego wezwanie do bezwarunkowej kapitulacji i zaprzestania kozaczenia rozbójniczego[2].

Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!

Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami

Niestety, nie zachował się ciąg dalszy tej jakże miłej dla oka korespondencji.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Tak, tych szczególnie lubianych przez Heńka Sienkiewicza
  2. Patrz: wpierdol