Mariusz Max Kolonko

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Kolonko i poprowadzony przez niego reportaż
Kolonko udziela wywiadu Jaruzelskiemu

Mówię, jak jest.

Najczęściej powtarzane hasło w ustach Kolonki

Mariusz Max Kolonko (ur. 6 maja 1965 w Lublińcu) – polski dziennikarz. Wie najlepiej co się dzieje w Polsce, choć mieszka dziesięć tysięcy kilometrów stąd. Od 4 dnia lipca roku pańskiego dwutysięcznego dwudziestego roku prezydent Stanów Zjednoczonych Polski Dwojga Narodów.

Biografia[edytuj • edytuj kod]

Urodził się w Lublińcu, w latach 80-tych pracował w Polskim Radiu Program III, nosił januszowy wąs i udzielił wywiadów Jaruzelskiemu. Później pracował dla TVP, a w 2001 roku odkrył Amerykę, niestety nikt mu nie powiedział, że niejaki Kolumb zrobił to już wcześniej.

Reklama w Liberty Direct[edytuj • edytuj kod]

Prawdziwą popularność zdobył pod koniec 2007 roku występując w reklamie firmy Liberty Direct, z której nikt kompletnie nic nie rozumie, jednak silny amerykansky akcent pana Kolonko zakończony słynną wypowiedzią Mariusz Max Kolonko, Boston Maseczjusets sprawił, że Mariusz stał się postacią niemal kultową. Każdy chciałby mówić tak, jak on. Niestety, nikt nie jest w stanie mu dorównać i wypowiedzieć słów Boston Masaczjusets z równym zapałem, a i charakterystyczny akcent jest diabelsko trudny do skopiowania. Plotka głosi, że nawet Amerykanie nie mówią z tak amerykańskim akcentem, jak Mariusz.

MaxTV[edytuj • edytuj kod]

W 2012 roku Mariusz Max Kolonko rozpoczął nagrywanie filmików na YouTube. Jego kanał „Mówię jak jest” prezentuje jego posprzątany schowek na miotły pełny sprzętu z lat dziewięćdziesiątych, kupionych po cenie śmieci.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]