Straight edge

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Straight edge (SE, sXe) – ruch stworzony w USA, by grupy punk mogły przestać być punkiem, efektywnie przecząc samym sobie. Polega on głównie na wyrzekaniu się alkoholu, papierosów, narkotyków i agresji, czyli na wyrzekaniu się bycia punkiem. Ostatnio bardzo modne jest wyrzekanie się coraz większej liczby rzeczy, m.in. jedzenia tłustych potraw czy noszenia skór zwierzęcych. Co drugi Polak głosujący przeciwko przeprowadzeniu obwodnicy przez Dolinę Rospudy wie co to straight edge.

Przedstawiciel gatunku[edytuj • edytuj kod]

Młody, grzeczny, ułożony, pobożny, zgadzający się z wszelkimi politycznymi ustawami, wprowadzanymi przez ministra edukacji i uzdolniony, biorący Fall Out Boy za hardcore młody chłopiec w swetrze wełnianym bądź w elegancko, idealnie wręcz wyprasowanej, zawsze składanej w równą kostkę, odmierzanej najlepiej poziomicą koszuli polo.

Brzdęka on powoli i z największą gracją, posuwając swe chude palce na wyglądającym jak nowy gryfie skrzypiec. Gra melancholijne kolędy oraz lekkie i przyjemne dla ucha pastorałki z wielce nieukrywaną dumą, pokazując swą perfekcyjnie umytą dłoń z idealnie od linijki narysowaną literką „X” – symbolem ruchu.

Z założenia potrafi się kulturalnie wysłowić, tworząc długie, wielokrotnie złożone, a przede wszystkim doskonale rozumiane zdania, dostarczające społeczeństwu wielu różnorodnych wiadomości ze świata.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Subkultury.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny subkultur. Jeśli ludzie wciąż gapią się na ciebie – rozbuduj go.