Oto nowa skórka na Nonsensopedii – lepsza dla dużych monitorów, ładniejsza i spójna z tą na telefonach! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

Furry

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Praojciec Furry
Furry znane były już od zarania cywilizacji

I purr, therefore I am.

Furry o sobie

Furry (ang. Futrzasty) – nazwa sekty zrzeszającej miłośników fauny, lubiących przebierać się w futrzaste piżamki, oraz halloweenowe kostiumy zwierzaków. Mimo, iż według niektórych specjalistów furry pojawili się już w Starożytnym Egipcie, pierwszym oficjalnie potwierdzonym przedstawicielem tej subkultury był Karol Darwin, który w XIX wieku stwierdził, że jest wersją antro małpy.

Rodzaje Furry[edytuj • edytuj kod]

Zestawienie futrzaka antropomorficznego i nieantropomorficznego
  • Antropomorficzne – właściwie są to ludzie ze zwierzęcymi cechami. Marzeniem każdego furry jest aby w toku ewolucji zwierzęta przybrały antropomorficzną formę i zniszczyły ludzką cywilizację.
  • Nieantropomorficzne – mówiące zwierzaki, rodem z Króla Lwa. W przeciwieństwie do swoich antropomorficznych odpowiedników brak im przeciwstawnych kciuków do samowystarczalnego yiffania się, dlatego nie cieszą się w fandomie zbytnią popularnością.

Fursona[edytuj • edytuj kod]

A teraz dzieciaczki pędzić do szkoły jak was pan Bóg stworzył!

Celem dołączenia do futrzastej agrosubkultury konieczne jest stworzeniefursony, z którą każdy futrzak utożsamia się bardziej niż ze swoją ludzką postacią. Po stworzeniu swojego kudłatego alter-ego, które jak przystało na prawdziwie kreatywną społeczność stanowią niemal wyłącznie hardkorowe wilki lub cwane liski, futrzaki tworzą przeróżne, mniej lub bardziej udane fanarty z jego udziałem, którymi następnie zaśmiecają strony pokroju DeviantArta, tylko po to, by posądzać innych członków społeczności, którzy narysują podobnego antropomorficznego pchlarza o plagiat.

Fursuit[edytuj • edytuj kod]

Fursuit to to coś co każdy członek społeczności futrzaków musi koniecznie mieć. Teoretycznie, stroje te przedstawiają fursonę posiadacza, w praktyce jednak o wiele częściej przypominają po prostu bardzo brzydkiego pluszaka. Dzięki swej unikalnej konstrukcji, fursuit jest odzieżą wierzchnią na każdą porę roku, gdyż niezależnie od pogody w środku panuje stabilna temperatura 40°C.

Yiff[edytuj • edytuj kod]

To wbrew pozorom nie jest yiff

Yiff jest pojęciem całkowicie i nierozerwalnie związanym z futrzakami. Oznacza ono ogół rzeczy, których czytelnik raczej zobaczyć nie chce. Według starożytnych legend pierwotnie w tym kontekście używano słowa[1] „yiip”, zmiana dokonała się jednak w latach dziewięćdziesiątych przez pewnego futrzaka, który spamował tym na czacie.

Przypisy

  1. czy tam wyrazu dźwiękonaśladowczego