Hiphopowcy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Twoja stara pojechała hip-hopowca piechotą!

Jeszcze jeden ważny fakt o Twojej starej

Hiphopowcy – subkultura, której najczęstszym zajęciem jest powtarzanie, jak to jest źle, jaka to jest bieda, narzekanie na rząd oraz – zwłaszcza – policję, wypisywanie „CHWDP” na murach oraz przeklinanie, a także palenie marihuany. Powoduje to że sprawiają wrażenie swego rodzaju miksu: emo, gotów, dresiarzy, outsiderów oraz rastafarian. Hiphopowcy zwykle są spotykani w grupach po pięć lub więcej, można ich poznać po przekleństwach oraz mdlącym zapachu skuna.

Ubiór[edytuj • edytuj kod]

  • Buty – grube, spore buty, przypominające wielkie, kolorowe kamienie z szerokimi sznurówkami w różnych kolorach. Założenie czerwonych powoduje, że sprawiają wrażenie rozerwanego na strzępy kotka lub pieska.
  • Spodnie – koniecznie o bardzo niskim kroczu kroku. Muszą być cholernie luźne zazwyczaj dresowe, gdyż wielu hiphopowców to niespełnieni skejci, a upadki z deskorolki to standard. Obniżony krok w spodniach powoduje mniejsze straty po upadku jajami kroczem na poręcz. Mitem jest teoria mówiąca o „więzi” ze skazańcami, pozbawianymi pasków w spodniach, co miało zapobiec samobójstwom, faktem natomiast to, że noszenie opuszczonych spodni wzięło się z amerykańskich więzień i oznaczało gotowość na miłość[1].
  • Bluza – wielka bluza z jeszcze większym kapturem i gigantyczną kieszenią na brzuchu (tzw. „kutaśnik”). Kaptur koniecznie założony na głowę, a w kieszeni zmieści się wszystko, z boomboksem włącznie. Także logo jakiejś firmy na piersi, najczęściej Genetic, zdarzają się też HWDP i inne; zdarzają się również wersje z numerem i logo drużyny koszykarskiej (tzw. American Style).
  • Włosy – generalnie włosy nie są częścią jakiegokolwiek stroju, jednak u hiphopowców włosy są krótko obcięte, żeby kaptur się lepiej na głowie trzymał, przez co spełniają zadanie szelek. Hip-hopowcy mogą być też łysi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews temat:

Przypisy

  1. bynajmniej nie heteroseksualną