Blokersi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Blokersi występują także w telewizji!

Panie, to pan żeś jest blokers, bo pan blokujesz prywatną publiczną toaletę.

Ferdynand Kiepski o Paździochu

Blokersi (moh. blokowcy) – odłam społeczeństwa produktywnego i zaangażowanego, którego ideologią jest rozpierdolenie systemu. Odbywa się to poprzez wieczorne siedzenie na ławkach i kombinowanie, jak rozpierdolić system. Mimo wszystko, blokersi to najtroskliwsi ludzie na całej ziemi, bo gdy przechodzimy obok nich zawsze pytają czy mamy problem, a jeżeli go mamy oni pomogą nam skutecznie go rozwiązać. Jeśli natomiast nie mamy, pomogą nam go skutecznie znaleźć. Są spokrewnieni z dresami ale nie należy ich mylić.

Geneza[edytuj • edytuj kod]

To co nazywamy dzisiaj blokersami, pojawiło się koło sierpnia 1980. Po zaledwie dwudziestu latach socjologowie ochłonęli z zachwytu nad tym, że udało im się przyłapać wykluwającą się subkulturę, a ponieważ jedyne, co łączyło jej członków, było zamieszkiwanie blokowisk, nazwali ją blokersami. Szczególnie przodował w tym pierwszy socjolog III RP, Mirosław „Magister Blokers” Pęczak, który ubrał blokersów w „kurtki pękawki”, które zobaczył w teledyskach z Nowego Jorku.

Ubiór[edytuj • edytuj kod]

Czapka z daszkiem, najlepiej biała z podrobionym znakiem firmowym pumy. Kurtka obszerna, dowolność wzorów i kolorów, w zależności od tego jaki towar jest obecnie dostępny w osiedlowych lumpeksach bądź pobliskich bazarach. Spodnie – w zależności od tego, jakie są aktualnie wyprane (lub nie). Do tego koniecznie podróby adidasów firmy Reebok. Ostatnio w modzie pojawiły się bluzy z pięknie wygrawerowanymi literami firmy JP. W zimie można otulić się szalikiem w barwach lokalnego klubu piłkarskiego (odważni jakiegoś innego).

Występowanie[edytuj • edytuj kod]

Blokersi opanowali rejony bloków i zajęli ławki. Gotują się już do zwinięcia kredek i farb. Ma to być precedens, który przyciągnie nowych entuzjastów do tej silnej grupy trzymającej piwo.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]