Lego
Lego, LEGO – duńska firma dobroczynna zajmująca się ratowaniem tyłków ludzi, którzy nie wiedzą, co kupić chrześniakowi na szóste urodziny. Może służyć jako narzędzie tortury, gdy na nie staniesz. Według fanów to jedna z ich największych wad.
Serie klocków[edytuj • edytuj kod]
Lego Dupo Duplo[edytuj • edytuj kod]
Seria zestawów dla młodszych dzieci, z których można ułożyć najczęściej dom, farmę czy zoo. W inteligentnym towarzystwie (zwłaszcza przedszkolnym) seria uważana jest za obciachową i często jest rzucana w kąt przez męską część użytkowników wkrótce po otrzymaniu.
Jedynymi zestawami, jakich chłopcy w wieku przedszkolnym mogą dotknąć bez ryzyka obciachu są straż pożarna i policja. Te jednak nie przyciągają uwagi na długo ze względu na brak świecących, grających i kręcących się elementów, a na jak długo można zainteresować 5-latka czymś, co nie świeci?
Również pociągi Lego wydają się stworzone dla chłopców, lecz są to tylko pozory. Dla nikogo nie jest niespodzianką, że jako pierwszy kolejką musi pobawić się ojciec, który swoją dziecinną postawą potrafi zepsuć synowi każdą gwiazdkę czy urodziny. Zazwyczaj kolejka wraca do malucha zepsuta (Patrz, jaką tandetę kupiłaś dziecku, kochanie!) lub z rozładowanymi bateriami (Mamy w domu paluszki? Eeee, no to jutro pojadę i kupię. A ty nie rycz mały, zachowuj się jak facet!). Czasem nawet po naprawie lub wymianie baterii szanse dziecka na rozpoczęcie użytkowania są zerowe, gdyż zapach kolejki potrafią zwietrzyć z daleka wszelkiej maści wujkowie, stryjkowie i dziadkowie, którzy nagle odkrywają, że projektowanie wiaduktów kolejowych przy piwie jest najlepszą rozrywką w ich życiu.
Zostało udowodnione naukowo, że 90% dzieci, którym uda się pobawić kolejką pomimo trudności ze strony ojców i wujów, zostanie w przyszłości inżynierami transportu. Poważnie. Więc daj dzieciakowi się pobawić i kup sobie własny zestaw!
Lego Castle[edytuj • edytuj kod]
Seria, której fabuła osadzona jest w krainie fantasy, gdzie wojują ze sobą różne bajkowe stworzenia. Jak na razie istnieją 4 rasy: ludzie, krasnoludy, orkowie i szkielety.
Zabawa klockami Lego Castle odbywa się zazwyczaj w kilkuosobowych, nisko sfeminizowanych grupach i składa się z 4 faz:
- Kłótnia o to, kto jest czarnoksiężnikiem
- Kłótnia o to, kto jest królem ludzi
- Wyjaśnienie uczestnikom grającym orkami, że orki to nie są morskie drapieżniki
- Spuszczenie łomotu krasnoludom, ludziom i orkom przez czarnoksiężnika oraz jego szkielety.
Z zestawów Lego Castle można ułożyć różnego rodzaju fortece, a także machiny oblężnicze, takie jak: katapulta, wóz ciągnięty przez osła oraz autentyczny smok. Gdy uzbierasz bardzo dużo katapult, możesz zbudować katapultę strzelającą katapultami, a nawet katapultę strzelającą katapultami strzelającymi katapultami.
Lego Technic[edytuj • edytuj kod]
Serie dla amatorów techniki, składające się z ogromnej ilości osi, zębatek i dziurkowanych podłużnych klocków. Teoretycznie można z nich zbudować wszystko. W praktyce nikt nie dał rady zbudować niczego innego niż pojazd opisany w instrukcji.
Niezależnie od tego, jak dużą inwencją się wykażesz, wkrótce po rozpoczęciu budowy wyjdzie na jaw, że potrzebujesz osi długości 5, podczas gdy w zestawie są tylko parzyste długości. Gwarantowanym jest to, iż zrezygnowany wrócisz do budowania zgodnie z instrukcją.
Lego Creator[edytuj • edytuj kod]
Teoretycznie seria modeli 3 w 1, tak naprawdę nie złożysz nawet jednego, bo nie przeczytasz instrukcji.
Lego Expert[edytuj • edytuj kod]
Seria identyczna do Lego Creator, tyle że oferuje super skomplikowane modele, na przykład losowe elementy z gówna Tadż Mahal i inne skomplikowane budowle. Nie zdobędziesz nigdy takiego, bo albo nie masz kasy, albo twój wiek nie przekracza wymaganego progu.
Lego City[edytuj • edytuj kod]
- Główny artykuł: Lego City
Prawdopodobnie największa seria Lego. Opowiada o typowym życiu w mieście, o jego typowych problemach i próbach rozwiązywania problemów.
Z gry Lego City Undercover można wywnioskować, że jest również najniebezpieczniejsze miejsce świata Lego (brzmi znajomo…). Policjant Chase (pościg?) McCain zostaje wezwany z przymusowych wakacji, żeby odnaleźć wyjątkowo niebezpiecznego przestępcę (oby nie nauczyciela), a co za tym idzie, musi przejść na ciemną stronę mocy. Pomagają mu w tym bardzo lekko stuknięty Frank Honey, jego była Natalia Kowalski (czy ktoś tu wyczuł nieprawidłowość językową?), jej ojciec Henrik (znany bardziej jako Einstein) oraz dosyć snobistyczny Szef.
Oto najprostsza, doskonała lista możliwych możliwości:
- Prywatne lotnisko (przydatne na własnych posesjach, o ochronę przed sąsiadem masz załatwić sobie sam);
- Samolot ratunkowy (ryzyko nabawienia się gorączki metalicznej z powodu przestarzałych klocków imitujących silnik);
- Helikopter i tratwa (wiosłowa czy automatyczna?);
- Płyty jezdni – 1111 sztuk (ok. 200$ za sztukę plus koszty trakcji elektrycznych, wodociągowych, telefonicznych, kanalizacji oraz komunikacji miejskiej);
- Platforma wiertnicza (uwaga: 99,9% przypadków zakupu kończy się katastrofą ekologiczną);
- Straż wybrzeżna (strażnik ubrany w taki upał!);
- Traktor (w mieście?!);
- Helikopter straży pożarnej;
- Zamiatacz ulic (nie kupuj jeśli twój wóz posiada szczotki, jest ciągle brudny i jedzie z 2km/h);
- Poduszkowiec policyjny (znany również w TVN Turbo);
- Ratownik (oby przystojny).
3 dni później
- Więzienie (notatka: możliwe, że po zakupieniu zaczną znikać cenne rzeczy);
- Policja (zalecane kupienie razem z powyższym);
- Straż pożarna (może nie zadziałać);
- Szpital (z pakietem DLC możliwość dostania figurki Anny Nowickiej lub Piotra Wójtowicza);
- Kopalnia (nie przejmuj się wierceniem w nocy – to normalne!).
Lego Mindstorms[edytuj • edytuj kod]
Seria najmniejsza, której nigdy nie będziesz miał, bo jesteś biedny. Jeden zestaw to 2000 złotych. Dużo? Można to powiększyć! Oferuje roboty, które psują się, gdy spadnie na nie kropelka wody, a kable dostaną rysek (co oznacza żywotność rzędu kilku sekund).