FotoŁowca 2022
Zalegają ci w galerii telefonu zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

Patriota

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jeśli patrzysz na ten obrazek i nadal siedzisz, to nie jesteś patriotą

Patriota – osoba ogromnie zakochana w swojej biedzie, w naszej kochanej ojczyźnie kościelnej i czekoladowych ciastkach. Pijąca alkohol za ojczyznę. Doskonałym przykładem postawy patriotycznej jest ksiądz Robak z Pana Tadeusza, który to za ojczyznę schlał się jak świnia.

Patrioci w historii[edytuj • edytuj kod]

Tak naprawdę nie było wielu patriotów w Polsce. Ci którzy ginęli w egzekucjach za Polskę, to były zwykłe nieroby, którym nie chciało się pracować. W czasach wojen tacy osobnicy byli natychmiast usuwani ze społeczeństwa. Dziś ci ludzie to zwykle menele lub księża, względnie dresy.

Rodzaje patriotów[edytuj • edytuj kod]

Obowiązkowym elementem stroju patrioty jest adekwatny do sytuacji strój
  • Polakmasochista. Rozpamiętuje i wspomina tragedie narodowe oraz zachwyca się martyrologią narodu polskiego. Traktuje się jako największa ofiara w historii. Obraża się za każdym razem, gdy ktoś kwestionuje historyczną świętość narodu polskiego;
  • Niemiec – uznaje brak zdolności językowych za wyższość. Żeby być dobrym Niemcem, trzeba w Polsce mówić po niemiecku. Żeby być jeszcze lepszym Niemcem trzeba nie wiedzieć, że w innych krajach mówi się innymi językami. Tak więc rozmawiając z Polakiem należy mówić szybko i niewyraźnie;
  • Żyd – jest niechętny wobec Arabów. Swoją niechęć wyraża poprzez wzorowe naśladownictwo dawnych przyjaciół;
  • Francuz – udaje nieznajomość języka angielskiego. Mówi wyłącznie po francusku, nawet do królowej brytyjskiej. Nawet, gdy studiował filologię angielską. Do tego podkreśla w międzynarodowym towarzystwie, że wszystko we Francji jest lepsze. W gronie francuskim narzeka, że Francuzi są podli, a Paryż jest do niczego;
  • Amerykanin – powtarza zawsze i wszędzie, że Ameryka jest ojczyzną wolności, demokracji, oraz że jest najlepsza. Uważa, że jest nadczłowiekiem będącym częścią wybranego przez Boga narodu. Salutuje fladze ojczystej i śpiewa hymn z ręką na sercu. Po osiągnięciu wieku rozrodczego zapewnia sobie syna, który będzie służył w armii i torturował jeńców irackich bronił wolności przed terroryzmem i Rosją.
  • Lewak – uznaje każdy szlachetny czyn i obywatelski obowiązek za patriotyzm. W myśl postępowego i nowoczesnego założenia cechami patriotyzmu są chociażby: segregacja śmieci, sprzątanie kup po psie, płacenie wysokich podatków oraz przeprowadzanie staruszki przez jezdnię. Natomiast jego zdaniem czynem patriotycznym za żadne skarby nie jest wola obrony ojczyzny, czy nie daj Boże, chęć służby wojskowej. To się nazywa faszyzm.

Występowanie w Polsce[edytuj • edytuj kod]

Obecnie jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Ze względu na brak wojen, ludzie nie mogą się wykazać patriotyzmem. Jednak nadal istnieje (wbrew pozorom) kilka sposobów, by stać się patriotą. Wystarczy:

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]