Paryż

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Słownik
Zobacz w słowniku:
paryż
Herb Paryża w wersji deluxe

To miło że ktoś nazwał miasto moim imieniem!

Paris Hilton o Paryżu

– Jak nazywa się miasto, które żegna ryż?
Paryż.

Dowcip Suchar o Paryżu
Palenie samochodów – jedna z rozrywek paryżan
Mieszkaniec Paryża

Paryż (z czasem zwany Lutecją) – miasto we Francji, położone niedaleko Chanteloup-en-Brie, znane z zamiłowania jego mieszkańców do palenia. Czegokolwiek. Ostatnio popularny ośrodek last minute. Niezwykle popularnymi punktami na mapach są: wieża Eiffela, siedziba redakcji Charlie Hebdo oraz teatr Bataclan. Miejsce narodzin kilku nowożytnych rewolucji i innych epidemii.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Paryż został zbudowany przez Rzymian na bagnach sekwańskich i stąd jego mieszkańcy zaciągają się smrodkiem bagiennym niczym Gollum. Ów osobliwy aromat, dobywający się z ciał i ubrań paryżan, zdobył sobie w przeciągu wieków taką sławę, że do dziś Paryż uznawany jest za światową stolicę mody, bałaganu, kieszonkowców i terroryzmu.

Demografia[edytuj • edytuj kod]

Atrakcje turystyczne[edytuj • edytuj kod]

W Paryżu znajduje się słynna Opera Garnier, będąca wierną kopią opery lwowskiej. Szerzona jest w jej murach nietolerancja względem ludzi o nieharmonijnej budowie ciała (bywalcy Opery nazywają ich „potworami”, lub „upiorami”).

Paryż w kulturze[edytuj • edytuj kod]

Paryż płonął wiele razy. Ostatni raz – w zeszły wtorek. Zauroczony piromańskimi ciągotkami paryżan Bruno Jasieński napisał wiekopomny poemat Palę Paryż, czym zdobył sobie sławę i serca paryżan.

Z kina amerykańskiego można wywnioskować, że z każdego okna w Paryżu widać Wieżę Eiffla, a każdy pościg musi przejechać pod Łukiem Triumfalnym, aby zakończyć się na długości Pól Elizejskich.

Sport[edytuj • edytuj kod]

W Paryżu funkcjonuje tylko jeden, ale istotny klub piłkarski – Paris Saint-Germain F.C. Istotny dlatego, że na mecze tegoż klubu przyjeżdżają tysiące przypadkowych osób planujących podpalić niektóre trybuny i ewentualnie część murawy, przez co mecze (w całości) trwają mniej niż 20 minut. Klub też jest obiektem zainteresowania mafii UEFA, przez co jest często oskarżany o naruszanie finansowego fair-play.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: