Auchan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Hmm…

Auchan (szerzej znany jako Oszołom) – ogólnopolska sieć hipermarketów pochodzenia francuskiego, znana między innymi z możliwości zakupu zawsze świeżych zielonych kurczaków. Niektórzy widzieli nawet, jak jeden taki uciekał przed odczytem kodu kreskowego przy kasie. Sieć podejrzewana o kontakty z 4chan-em. Najdziwniejsze jest to, że sieć wykupiła wszystkie Reale i przerobiła je na Oszołomy.

Nazwa[edytuj • edytuj kod]

Normalnie nazwę wspomnianej sieci wymawia się lekka z francuska ołszon lub ąszą. Jednak Polacy rozbudowali tę nazwę do oszołom i odtąd na zakupy udaje się gremialnie do oszołoma.

Zgodnie z tą rozbudowaną nazwą w sieci Auchan można doznać oszołomienia, i to w dwóch miejscach naraz: zaraz po wejściu oraz przy kasie. Niektórzy osiągają etap jeszcze wyższy – oszołomienie trwałe i przez to zostają pracownikami rzeczonej sieci. Można też dowieść, że znajduje się tam wiele artykułów dla złomiarzy i jest on też powszechnie nazywany Oszozłomem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


20 Tusk.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny ekonomii. Jeśli wiesz, dlaczego Balcerowicz musiał odejść – rozbuduj go.