Chcesz poznać społeczność Nonsensopedii? Podyskutować o artykułach i przepisach na zupę pomidorową? Zajrzyj na naszego Discorda!

Auchan

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hmm…

Auchan (szerzej znany jako Oszołom) – ogólnopolska sieć hipermarketów, znana między innymi z możliwości zakupu zawsze świeżych zielonych kurczaków. Niektórzy widzieli nawet, jak jeden taki uciekał przed odczytem kodu kreskowego przy kasie. Sieć podejrzewana o kontakty z 4chan-em. Najdziwniejsze jest to, że sieć wykupiła wszystkie Reale i zamierza przerobić je na Oszołomy; na razie przerobili podobno 3 sklepy.

Nazwa[edytuj • edytuj kod]

Normalnie nazwę wspomnianej sieci wymawia się lekka z francuska ołszon lub ąszą. Jednak Polacy rozbudowali tę nazwę do oszołom i odtąd na zakupy udaje się gremialnie do oszołoma.

Zgodnie z tą rozbudowaną nazwą w sieci Auchan można doznać oszołomienia, i to w dwóch miejscach naraz: zaraz po wejściu oraz przy kasie. Niektórzy osiągają etap jeszcze wyższy – oszołomienie trwałe i przez to zostają pracownikami rzeczonej sieci. Można też dowieść, że znajduje się tam wiele artykułów dla złomiarzy i jest on też powszechnie nazywany Oszozłomem.


20 Tusk.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny ekonomii. Jeśli wiesz, dlaczego Balcerowicz musiał odejść – rozbuduj go.