Borys Jelcyn

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jelcyn rozbawia Clintona
Toy Boys – Jelcyn Jelcyn

Podziwiamy to, co pan robi w Jugosławii

Jelcyn chwali Nelsona Mandelę

Nawet Politbiuro nie ma takiego wyboru. Nawet Michaił Gorbaczow

Jelcyn widzący po raz pierwszy w życiu amerykański supermarket

Borys Jelcyn (ur. 1 lutego 1931 roku w Jekaterynburgu, zmarł 23 kwietnia 2007 w Moskwie) – rosyjski polityk znany z tego, że w jego alkoholu płynęła krew. Symbol lat 90., od 1991 roku właściciel marionetki o nazwie Michaił Gorbaczow, gdzieś od 1994 roku marionetka należąca do rosyjskich oligarchów, wypożyczana w 1999 przez Władimira Putina.

Jelcyn zaprzyjaźnił się z Billem Clintonem, który także miał ciągłość do uzależnień. Jak widać, alkohol i kobiety są dobrym środkami na prawdziwe zakończenie zimnej wojny.

Jelcyn został okrzyknięty pierwszym rosyjskim memem. Ponadto uchodzi za człowieka o wielkim parciu na szkło – tak dużym, że musiał całemu światu zepsuć noc sylwestrową w 1999 roku, ogłaszając, że Putin przejmuje ster.

Jelcyn a Wałęsa[edytuj • edytuj kod]

Borys Jelcyn interesował się Polską. W 1993 roku na zaproszenie prezydenta Lecha Wałęsy, przywódca Rosji wziął udział w Zawodach Alkoholica. Pojedynek wygrał elektryk z Gdańska, a przegrany w ramach kary musiał przeprosić za Katyń oraz zabrać swoje wojska z Polski. Nie mniej Jelcyn dobrze wspomina imprezę, gdyż udało mu się wypić bruderszaft z samym noblistą.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Paradoksalnie spośród wszystkich przywódców Rosji Jelcyn najtrzeźwiej oceniał możliwości kraju.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]