Bill Clinton

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Clinton podczas koncertu
Bill odpoczywa od dmuchania

Ameryka też się sypie, to osobny rozdział
Bill Clinton palił trawę, ale się nie zaciągał

Kazik o Clintonie

Bill Clinton (właśc. William Jefferson „Bill” Clinton, ur. 19 sierpnia 1946) – angielski saksofonista i elektryk.

Clinton urodził się w miasteczku South Park w stanie upojenia alkoholowego. Młody Billy od zawsze interesował się saksofonami, niestety nie miał pieniędzy, aby ów instrument sobie zakupić. Kiedy inne dzieci bawiły się i chodziły do szkoły, Clinton siedział w domu i grał na swoim wyimaginowanym saksofonie. Po kilku latach szczęście się do niego uśmiechnęło i znalazł na ulicy tłumik od samochodu marki Łada. Zaczął dmuchać w rurę i okazało się, że można uzyskać na niej dźwięki podobne do tych, które uzyskuje się na saksofonie. Niezwykłą moc płuc zawdzięcza temu, że przy paleniu marihuany nie zaciągał się.

Wielka kariera[edytuj • edytuj kod]

Początkowo Clinton grywał na imprezach do kotleta, w agencjach towarzyskich i na weselach. Jednak w 1984 spotkał w knajpie miłego Rosjanina Borysa Jelcyna i razem z nim stworzył zespół. Jeździli po całym świecie, a nawet Europie i grali. 13 lipca 1994 w Pasadenie odbył się wielki koncert muzyków, który obejrzała rekordowa liczba pensjonariuszy domu starców, bo aż 200 000.

Później grali dla milionowej publiczności w Taszkiencie. Jednak o Billu zrobiło się głośno dopiero wtedy gdy został oskarżony o zrobienie dziecka niejakiej Monice L. Jego popularność zaczęła gwałtowanie spadać i zespół się rozpadł. Borys Jelcyn po odejściu z zespołu został prezydentem ZSRR, a Bill zamieszkał wraz ze swoją małżonką Hillary w 4 piętrowym bloku na warszawskim Mokotowie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Clinton podobno miał szansę zostać prezydentem USA, ale wybrał grę na saksofonie.
  • Billy jest właścicielem jednego z najdłuższych wśród saksofonistów instrumentów, który mierzy aż 103 cm.
  • Bill palił trawę, ale się nie zaciągał.
  • Nie miał żadnych stosunków z tą kobietą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]