Wyniki konkursu „Różowy Słoń” 2021 już są!
Zobacz który artykuł zeszłego roku był według czytelników najlepszy.

Bill Clinton

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Clinton podczas koncertu
Bill odpoczywa od dmuchania

Ameryka też się sypie, to osobny rozdział
Bill Clinton palił trawę, ale się nie zaciągał

Kazik o Clintonie

Bill Clinton (właśc. William Jefferson „Bill” Clinton, ur. 19 sierpnia 1946) – angielski saksofonista i elektryk.

Clinton urodził się w miasteczku South Park w stanie upojenia alkoholowego. Młody Billy od zawsze interesował się saksofonami, niestety nie miał pieniędzy, aby ów instrument sobie zakupić. Kiedy inne dzieci bawiły się i chodziły do szkoły, Clinton siedział w domu i grał na swoim wyimaginowanym saksofonie. Po kilku latach szczęście się do niego uśmiechnęło i znalazł na ulicy tłumik od samochodu marki Łada. Zaczął dmuchać w rurę i okazało się, że można uzyskać na niej dźwięki podobne do tych, które uzyskuje się na saksofonie. Niezwykłą moc płuc zawdzięcza temu, że przy paleniu marihuany nie zaciągał się.

Wielka kariera[edytuj • edytuj kod]

Początkowo Clinton grywał na imprezach do kotleta, w agencjach towarzyskich i na weselach. Jednak w 1984 spotkał w knajpie miłego Rosjanina Borysa Jelcyna i razem z nim stworzył zespół. Jeździli po całym świecie, a nawet Europie i grali. 13 lipca 1994 w Pasadenie odbył się wielki koncert muzyków, który obejrzała rekordowa liczba pensjonariuszy domu starców, bo aż 200 000.

Później grali dla milionowej publiczności w Taszkiencie. Jednak o Billu zrobiło się głośno dopiero wtedy gdy został oskarżony o zrobienie dziecka niejakiej Monice L. Jego popularność zaczęła gwałtowanie spadać i zespół się rozpadł. Borys Jelcyn po odejściu z zespołu został prezydentem ZSRR i Księstwa Warszawskiego, a Bill zamieszkał wraz ze swoją małżonką Hillary w 4 piętrowym bloku na warszawskim Mokotowie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Clinton podobno miał szansę zostać prezydentem USA, ale wybrał grę na saksofonie.
  • Billy jest właścicielem jednego z najdłuższych wśród saksofonistów instrumentów, który mierzy aż 103 cm.
  • Bill palił trawę, ale się nie zaciągał.
  • Nie miał żadnych stosunków z tą kobietą.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]