NonNews:Wotum nieufności dla Macierewicza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
A tak się ładnie zapowiadało…

21 czerwca 2016

Kiedyś Zbigniew Zamachowski śpiewał I stało się co miało się stać. I stało – Platforma Obywatelska złożyła wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza – ministra obrony narodowej i fana teorii spiskowych. Wniosek złożył w imieniu całej partii Grzegorz Sacharyna.

Sacharyna uzasadnił złożenie wniosku m.in tym, że Beata Szydło nie zawiesiła Macierewicza do czasu wyjaśnienia twierdzeń z Gazety Wyborczej dot. m.in. kontaktów szefa MON z Robertem Luśnią – współpracownikiem służb PRL. Swoje trzy grosze dorzucił Tomasz Siemoniak, który wściekł się, że polscy żołnierze jadą do Kuwejtu i Iraku (Siemoniak jako były minister MONu będzie musiał uczestniczyć na misji). Niektórzy politycy PiS domagają się dymisji Macierewicza i przeniesienia go do innego. Docelowo ma być Ministrem ds. Smoleńska.

Ciężko powiedzieć, dlaczego teraz wybuchła ta sprawa. Jak twierdzą analitycy Przedjutrza, nie wynika to z obaw o zamachy islamistów po tym, jak Macierewicz podjął decyzję o wysłaniu wojsk na Bliski Wschód. Eksperci twierdzą, że wielu polityków zazdrości okładki najnowszego numeru Do Rzeczy (widoczna po prawej). Zwolennicy PiS uważają, że oskarżenia wobec Macierewicza to oszczerstwa, zaś sam Antoni zniszczy PO tak jak na okładzie tygodnika Lisickiego. Zbigniew Kuźmiuk zaczął zbierać podpisy i pieniądze na budowę pomnika dla Macierewicza.

Źródło[edytuj]