Teksas

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przeciętny mieszkaniec Teksasu

Mają tam tylu wieśniaków i wciąż nie znieśli niewolnictwa.

Przeciętny nowojorczyk zapytany o Teksas.

Teksas (ang. Texas) – stan (głównie chorobowy) w USA ze stolicą w Austinie (choć największe miasto to Houston, Dallas też wielkie) słynący z broni palnej, chowu wieśniaków, rasizmu i kary śmierci. Teksas to jedyny stan w Ameryce, gdzie jeszcze nie zniesiono niewolnictwa. Stąd pochodzi też Chuck Norris.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

W Teksasie rządzi przemysł paliwowo-energetyczny. Stan ten ma największe złoża ropy naftowej w całym USA. Jest największym producentem energii w Stanach (ok. 30%), jednak zużywa jej 4 razy tyle z uwagi na zawyżoną ilość wykonywanych wyroków kary śmierci.

Drugim ważnym sektorem gospodarki Teksasu jest rolnictwo (ang. farming), a w szczególności hodowla i uprawa wieśniaków (ang. redneck farming). Ze względu na hodowlę intensywną, w której myśl wieśniacy są stłoczeni, niczym na fermie kurczaków, w Ameryce wybuchła fala protestów zorganizowanych przez ludność cywilną. Gdy protestujący dowiedzieli się jednak, iż hodowla przynosi spore zyski, a jej właściciel chętnie się nimi podzieli, szybko ulotnili się w kierunku pobliskich barów.

Teksas słynie również z tego, że jego mieszkańcy wytwarzają piwo z czerwonej rzepy i kukurydzy, które można pić tylko na siedząco (tak nakazuje prawo stanowe).

Sport[edytuj • edytuj kod]

Jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Texasie: Pływanie w bajorze i zwycięzca Mistrzostw Texasu za 2008 rok. Na twarzy zawodnika widać typowy dla Teksańczyków, regionalny uśmiech.

Najchętniej uprawiane dyscypliny sportowe w Teksasie to:

  • foodball amerykański – zawodnicy obrzucają się jedzeniem. Ten który złapie najwięcej i dobiegnie do domu żywy zdobywa tzw. Touchdown;
  • rasizm – zawodnik wyzywa grupy etniczne tak, by jak najwięcej ich członków zaczęło gonić go po mieście. Im więcej osób w rozwścieczonym tłumie tym więcej punktów zdobywa uczestnik. Bonusowe punkty dostaje się gdy tłum posiada widły, grabie, pochodnie lub czołg T-32;
  • krzesło elektryczne – im dłużej uczestnik wytrzyma, tym lepiej. Nagrodą okazać się może awaria w dostawie prądu, lub wybicie korków;
  • dojenie krów na czas – sport wyłącznie dla kobiet, które nie mają zbyt wiele do roboty;
  • dojenie byków na czas – odpowiednik dojenia krów dla mężczyzn. Powodem powstania tego typu sportu był niski wskaźnik feminizacji w Teksasie (ponad 80% populacji kobiet w tym stanie zostało spalonych na stosie za uprawianie czarnej magii w ciągu 4 dni);
  • pływanie w bajorze – im więcej długości świń przepłynie zawodnik, tym bardziej jest obrzydliwy.
  • strzelanie – sport polegający na strzelaniu do sąsiadów przychodzących pożyczyć cukier.

Edukacja i szkolnictwo[edytuj • edytuj kod]

Kto chciałby się uczyć, gdy dookoła tyle gospodarstw rolnych? Świnie czekają żeby je utuczyć i umyć, za stodołą pełno siana do przewalenia, a w wychodek aż prosi się o wyładowanie gnoju. Oczywiście edukacja obejmuje także naukę jazdy traktorem, na byku (kowboje), a w stopniu wyższym pickupem i kombajnem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]