Broń

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Broń ręczno-automatyczna
Ziemniak z bronią
Uzbrojone kaczki

Broń (właśc. Bronia) – wysoce niebezpieczny bon towarowy skrzyżowany z Koniem. Jak stwierdzono można uzyskać różne rodzaje broni. Najpopularniejsze to: broń automatyczna, broń ręczno-automatyczna, broń uczniowska, broń nauczycielska, broń szkolna, broń masowego rażenia, nadajnik radiowy ustawiony na kotliwość 66.6 MHz, administrator, broń bananowa, Fanta oraz Sprite (ewentualnie pragnienie). Broń często pojawiają się w Worms.

Historia broni[edytuj • edytuj kod]

Pierwsze bronie pojawiły się równolegle z narodzinami człowieka – do jaskini non stop właziły jakieś paskudztwa, które trzeba było powybijać. Ponieważ nie znano jeszcze mycia się, zabicie ręką odpadało. Wtedy jakiś mądry człek wpadł na to żeby zabijać intruzów kijem – to właśnie kij jest uważany za pierwszą broń człowieka. Z czasem do kija zaczęto dodawać różne akcesoria, które podwyższały jego skuteczność bojową, np. ostry kamień lub jakieś inne pierdoły. Po pewnym czasie odkryto że bronią można zabijać i innego człowieka – odkryto to podczas kłótni o kawałek zeszłorocznej kiełbasy dwóch Rumunów.

Po pewnym czasie Chińczycy odkryli, że gdy wsadzi się do lufy kamień i przysypie go prochem, a proch dodatkowo zapali, to tak pierdutnie, że dupa blada. Chińczycy wywalili wynalazek do kosza, skąd ukradli go sprytni Żydzi – Ci natychmiast wywieźli go do Konstantynopola, gdzie wynalazek opatentowano i wdrożono do masowej produkcji. Chińczycy do dziś plują się o prawa autorskie, ale kto by ich tam słuchał. Pojawił się jednak problem – jak to cudo nazwać. Przeprowadzono audiotele, w którym najlepszą nazwą uznano broń palna.

Broń palną przejęły wkrótce inne kraje, które słusznie uznały, że trzeba być debilem, aby latać po polu z kijem, gdy można wygodnie usiąść i napieprzać z karabinu. Broń palną zmieniano, modyfikowano, remontowano, złomowano, aż w końcu wynaleziono cuda, które strzelają laserami.

Opisy bronii[edytuj • edytuj kod]

Bronia automatyczna – taka bronia uwielbia być używana przez komputer, bądź internet. Zapoczątkowana została przez rosyjskiego uczonego R. Gołodupcewa, który stworzył bronię nazywaną z początku jego nazwiskiem, później przemianowaną z nacisku Watykanu na kałasza.

Bronia ręczno-automatyczna – odmiana broni automatycznej, którą trzeba przeładowywać ręcznie.

Typy broni[edytuj • edytuj kod]

Słownik
Zobacz w słowniku:
maczuga
  • Broń Cię Panie Boże – to broń Ojca Dyrektora i Beretów zwanych Moherowymi.
  • Człek strzela, Pan Bóg celuje.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]