Nitrogliceryna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Nitrogliceryna używana do przekopywania grządek

Dla mnie bomba!

Alfred Nobel o nitroglicerynie

Nitrogliceryna wygląda jak dżin.

Mishelle z ruchu oporu o nitroglicerynie

- Jak odróżnić nitroglicerynę od trotylu?
- Potrząsnąć.

Bash o nitroglicerynie

Nitroglicerynanapój energetyczny; bardzo gazowany, każdy nawet najmniejszy wstrząs puszką grozi wytryskiem piany. Szerzej znana jako nitrogliceryna z ziemią okrzemkową zwana dynamitem, ulepszony napój energetyczny, idealny dla osób chcących się odrobinę rozerwać.

Instrukcja obsługi: Przed użyciem wstrząsnąć i podgrzać. nie chronić przed dziećmi i zwierzętami, przechowywać w temperaturze powyżej 50C

Zastosowania nitrogliceryny[edytuj • edytuj kod]

Nitrogliceryna jest związkiem chemicznym o bardzo wielu zastosowaniach. Jest wielbiona przez rolników pragnących bez najmniejszego wysiłku przenosić (właściwie: przerzucać) kilkutonowe skały na posesję sąsiada lub spulchnić ziemię na głębokość paru metrów.

Od czasu katastrofy pod Smoleńskiem, związek ten posiada na równi z trotylem niebagatelne znaczenie w polityce. Trudno wyobrazić sobie substancję, która jest w stanie wywołać silniejszy wybuch politycznych emocji!

Zaleca się używanie nitrogliceryny jako budzika. Tak, to nie jest pomyłka. Wiele głośnych budzików może przyprawić nas w środku nocy o zawał serca, tymczasem nitrogliceryna rozkurcza naczynia krwionośne i chroni nas przez zawałem, co jest wynikiem metabolizmu nitrogliceryny w organizmie do tlenku azotu(II). Niestety, jeśli popularność tego budzika wzrośnie, wielu kardiologów może stracić pracę.

Mała deinstrukcja[edytuj • edytuj kod]

  1. Kup/zabierz glicerynę z apteki,
  2. Wykup od chemika kwas azotowy z pracowni chemicznej[1],
  3. Zmieszaj te dwie rzeczy i energicznie wstrząśnij zawartością naczynia.

Ups... Zapomniałem napisać: Daj to najpierw jakiemuś frajerowi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Wiem, że nie starczy na Tyskie, ale nie popijaj!


Nuvola apps edu science.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.