Tulipan (broń)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Z tego to byłby niezły tulipan…

Tulipan – krótka broń biała składająca się z szyjki i kwiatostanu o ostrych postrzępionych brzegach. Wykonany jest z amorficznej odmiany krzemionki SiO2 z dodatkiem soli metali nadającymi mu określony kolor.

Broń niezwykle popularna wśród uczestników festynów, potupaj, dyskomłotek i innego rodzaju przyjacielskich spotkań młodzieży i podchmielonych osobników męskich. Swoją popularność zawdzięcza powszechnej dostępności materiału wyjściowego i szybkości wykonania, przez co wypiera stosowane do tej pory siekiery, halabardy, kindżały i tym podobne mniej poręczne dziadostwo.

Wykonanie[edytuj • edytuj kod]

  • Butelka, koniecznie pusta, to obniża koszt wykonania.
  • Twarda powierzchnia, najlepiej zakończona kantem, lub, dla zaawansowanych formierzy tulipanowych, czyjakolwiek głowa.
  • Ogromna determinacja formierza, gdyż po wykonaniu tulipana z materiału wyjściowego traci on swoją ogromną wartość w skupie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Podczas prohibicji w USA pijacy byli zmuszeni do przerzucenia się z tulipanów na broń palną (jak np. pistolety maszynowe Thompson). Po zniesieniu prohibicji broń została i coś trzeba było z nią zrobić, tak powstały gangi i wszelkiego rodzaju bandy niewesołych gości z tatuażami na łbie i gnatami w łapach.
  • Wybierając miejsce bójki należy upewnić się, że w pobliżu jest podłączony do kanalizacji klozet (Toi-Toi się nie nadaje, na wszelki wypadek zaleca się też wzięcie przetykacza). Jeśli ktoś zawiadomi gliny należy potłuc tulipana i spuścić resztki w kiblu. W ten sposób najważniejszy dowód: narzędzie zbrodni przepada na zawsze. To czyni tulipana bardzo wyjątkową bronią idealną np. dla kiboli.


P military.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny wojskowości. Jeśli lubisz wstawać o czwartej rano – rozbuduj go.