Arszenik

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mniam!

Tlenek arsenu(III), Tritlenek Diarsenu (rzadziej Przysmak Teściowej) – egzotyczna przyprawa do mięs i wędlin. Mimo iż nie wydziela specyficznego zapachu czy smaku, dania przyrządzone z jego dodaniem są niepowtarzalne. W starożytności używany był do przyprawiania dań z gryzoni – świadczą o tym duże zawartości w ciałach zwierząt, głównie szczurów.

Po zmieszaniu z amoniakiem tworzy lekarstwo na kaca bądź orzeźwiający napój na lato.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Najczęściej spotykanym zastosowaniem arszeniku jest podanie go teściowej, szefowi, lub małżonce/małżonkowi w jego celu neutralizacji. Działa on bardzo profilaktycznie, a jego skuteczność jest niemal stuprocentowa. Niegdyś oswobadzał on kobiety od niechcianego pasożyta rosnącego w ich łonie. Kończyło się to najczęściej śmiertelnym zatruciem, ale widać warto było ryzykować dla jednego porodu mniej. Arszenikiem leczono też choroby skóry, zatruwając ją tym samym w podobnym stopniu. Ktokolwiek to wymyślił, musiał być nieźle najebany (arszenikiem oczywiście).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Nuvola apps edu science.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.