Gałąź

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Gałąź jako broń przeciwko napastnikom

Gałąź (rzadziej patyk, badyl, konar) – element rośliny odpowiedzialny za urywanie przez dzieci oraz jako tani surowiec opałowy. Mimo wielu badań, naukowcy nie dowiedzieli się o gałęzi niczego ciekawego, poza tym że jest wykonana z drewna.

Lekko wygięta drewniana gałązka[edytuj • edytuj kod]

Najpopularniejszy model LWDG

Już od momentu stworzenia pierwszej broni palnej, małe dzieci chciały ją wykorzystać do zabicia wszystkich swoich nieprzyjaciół. Poza krajami gdzie dzieciom jest wydawana prawdziwa broń, swój prym wiedzie lekko wygięta drewniana gałązka (LWDG), będąca też najpopularniejszym wyrobem z gałęzi.

Korzystanie z LWDG[edytuj • edytuj kod]

W celu prawidłowego użycia, należy pamiętać o kilku zasadach:

  1. Musisz znaleźć odpowiednią gałązkę, najlepiej, aby po jednej stronie zgięcia była krótsza. Będzie dzięki temu wyglądać zajebiściej. Dobrze, żeby miał „rączkę” wyrastającą z „lufy” – daje ci to przewagę w trakcie strzelaniny, gdyż świadczy o tym, że posiadasz karabina.
  2. Każdy uchwyt trzymaj w jednej ręce. Jeżeli są trzy, będziesz musiał coś wymyślić. Skieruj koniec „lufy” w stronę celu i przytknij przymrużone oko do zgięcia. Dzięki temu wyglądasz wypaśnie.
  3. Naciśnij spust znajdujący się niedaleko zgięcia i wydaj z siebie odgłos pif-paf.
  4. Oszczędzaj amunicję. Gdy się skończy, będziesz zmuszony znaleźć sobie nową broń.
  5. Wiele kijów nie strzela. Jeżeli trafisz na taki, zwykle okazuje się tylko zwykłym kawałkiem drewna.

Historia[edytuj • edytuj kod]

  • 1453 – otomańska armia zdobywa Konstantynopol (Stambuł), korzystając z tej śmiercionośnej broni, używając jej po raz pierwszy w historii.
  • 1650 – w rodzinnej wiosce Quebec, młody Józef Stalin odkrywa zwiększoną moc LWDG przy zastosowaniu dodatkowej rączki.
  • 1892 – Mikołaj Tesla buduje wariant broni (z eukaliptusa) wystarczająco silny, aby wybijać małe zwierzęta.

Czasy obecne[edytuj • edytuj kod]

Obecnie w większości krajów na świecie potrzebne jest pozwolenie na posiadanie LWDG. Wiele zorganizowanych siatek przemytniczych zajmujących się nielegalnym handlem bronią stało się istnym utrapieniem sił porządkowych całego świata.