Trotyl

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przepis na gulasz po czeczeńsku: Na roztopionym trotylu podsmaż cebulę, czosnek i grubo pokrojonego bakłażana. Po zeszkleniu cebulki dodaj udziec jagnięcy. Całość duś w sosie pomidorowym pół godziny. Podawaj z ziemniakami i pociskami od kałacha. Udekoruj natką pietruszki i świeżo startymi jądrami jeńców wojennych

Trotyl (w skrócie TNT, trynidadian tobagu) – środek bakteriobójczy, owadobójczy i ludobójczy ogólnego zastosowania. Zakopany w ziemię grupą nitrową w pozycji para może służyć jako strach na wróble[1]. Nie zawiera błonnika, więc można go spokojnie stosować jako dopalacz bez obawy, że się osrasz.

Najokrutniejszym zastosowaniem trotylu w historii było ustanowienie jednej megatony trotylu jako jednostkę równoważnika wybuchu jądrowego, co przyprawiło o spazmy całe rzesze apologetów układu SI. Ma to jednak głęboki sens fizyczny, gdyż przeciętny człowiek czytając, że wydzielona energia wyniosła 1012 J, pomyśli, że pewno znowu te cwele z CERN-u jakieś kwarki o siebie obijają. A jak w gazecie napiszą, że wybuch miał siłę 10 MEGATON TROTYLU, to w stojących dęba włosach można poczuć pomału słabnący podmuch fali uderzeniowej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Należy zaznaczyć, że działa tylko na niektóre z wróblowych – na przykład sikorki przed trotylem nie czują trwogi


Nuvola apps edu science.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.