Sztylet

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Sztylet (staropolskie tulich od tulić) – nóż, tylko przystosowany do walki i przeznaczony do tulenia się.

Podczas przytulania się sztylet zostaje wbity w serce tulącego się – najczęściej nie będącego posiadaczem sztyletu, lub nie posiadającego w chwili tulenia się swojego sztyletu przy sobie.

Sztylet na przestrzeni dziejów[edytuj • edytuj kod]

Nóż neoklasycystyczny

Sztylet jest powszechnie używany w grach RPG, cRPG, MMORPG i innych takich badziewiach, choć nie wiadomo po kiego GRZYBA, ponieważ obrażenia przezeń zadawane są równie duże, jak te zadawane żyletką (którą to bronią posługują się klasy postaci „Emo”, którzy ze względu na badziewny hit rate kaleczą samych siebie).

Sztylet odgrywał też znaczną rolę w skradankach, np. w Thief: Deadly Shadow, jednak tam również wyszło na jaw, że nadaje się on tylko do cichego zabójstwa... Ale po co zabijać kiedy można ogłuszyć pałką?

Sztylet jako broń został w Polsce wyparty przez kije bejsbolowe oraz noże do masła, które są znacznie łatwiej dostępne i lepiej sprawdzają się na stadionach po przegranym meczu Legii z Wisłą.

Co do produkcji sztyletów, to prawdopodobnie ulepszało się u wsiowego kowala nóż do masła na poziom „Nóż Do Masła+9”, po czym składało się nim ofiarę z dziewiczych owiec bądź baranów. Jednak nie jest to potwierdzone.


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).