T-72

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
T-72 tam gdzie jego miejsce, czyli w muzeum na postumencie

T-72 (ur. 1971) – radziecki pojazd pancerny z rodziny tankowatych. Żywi się Leopardami, towarami z sklepów Leclerc oraz generałami o nazwisku Abrams, jednakże najczęściej zjada swoich bliskich lub dalekich krewnych z rodziny T. Na świat przyszedł w uralowskiej fabryce wagonów, znajdującej się w niewielkiej wiosce Niżny Tagił. W wieku dwóch lat, w roku 1973 spotkał go zaszczyt, że mógł wstąpić do armii radzieckiej, gdzie zagnieździł się na dobre – na 44 lata, aż do dnia dzisiejszego.

Według jedynych rzetelnych źródeł, czołg ten rozchodził się jak ciepłe bułeczki wśród państw mocno zaprzyjaźnionych z ZSRR – ostateczna liczba wyprodukowanych maszyn wynosi 30 000 sztuk, jednakże fałszywa kapitalistyczna propaganda zgniłego zachodu podaje, że wyprodukowano zaledwie 2137 5092 sztuki tego modelu.

Pancerz[edytuj • edytuj kod]

Rosjanie planowali wprowadzić pancerz reaktywny[1] już w pierwszych czołgach T-72, więc prowadzili badania w tym zakresie. Jednakże, w czasie owych badań kilku naukowców rozerwało się (dosłownie), co za tym idzie wstrzymano się z dalszymi badaniami. Dopiero gdy ZSRR otrzymał prezent w 1973 roku od swoich syryjskich przyjaciół w postaci żydowskiego czołgu wraz z pancerzem reaktywnym, to wznowiono badania nad tym wybuchowym pancerzem.

Czołg a program kosmiczny Rosji[edytuj • edytuj kod]

W czołgu i ogólnie rodzinie T projektanci zaprojektowali pewien tajny element. Mało kto wie, że czołg to pół maszyna do strzelania a pół statek kosmiczny. Z czasem ukryty plan zaczął się ujawniać. Inżynierowie nie przewidzieli z jaką łatwością czołg, a właściwie jego wieża stanie się statkiem kosmicznym. W tym zaawansowanym tworze z czerwonego kloca do lotów wykorzystuje się wybuchającą amunicję paliwo rakietowe. Magazynuje się je pod dupą dowódcy i działonowego. Daje to małe gabaryty pojazdu oraz całkowite spalenie załogi niezapomniane wrażenia podczas lotu. Podczas wojny na Ukrainie w roku 2022 Ruscy wybitni inżynierowie, po dokopaniu się do dokumentów aby przeprowadzić modernizacje polegającą na wepchaniu większej ilości karton gipsu pancerza reaktywnego w okolicach jarzma działa, odkryli tajne umiejętności czołu. Zły zachód chce wmówić, że czołgi latają przez źle zbudowany magazyn amunicji. Ale prawda jest taka, że te czołg to nowy program kosmiczny. Nawet NATO nie ma tak zaawansowanego sprzętu. Ostatnio dwa takie statki wylądowały na Marsie.

Konstrukcja[edytuj • edytuj kod]

W podstawowych założeniach przypomina swoich poprzedników (oraz następców) z rodziny – niska sylwetka, opływowa, aerodynamiczna wieża, dwie szerokie gąsienie oraz długa lufa. W skład T-72 wchodzi:

  • pancerz:
    • kadłub – wykonany z połączenia najtrwalszych materiałów istniejących na ziemi, czyli kartonu, tektury, sklejki oraz folii bąbelkowej. Dodatkowo, w niektórych wersjach kadłub jest wzmocniony kostkami pancerza reaktywnego;
    • wieża – odlewana z amelinium, więc nie da się jej pomalować;
  • uzbrojenie:
    • armata 2A46M – gładka, gruba rura od odkurzacza o kalibrze 125 mm. W zależności od wersji czołgu, rura ta potrafi strzelać pociskami odłamkowo-burzącymi, kumulacyjnymi, podkalibrowymi lub głowicami atomowymi oraz butelkami z wodą ognistą.

Udział w konfliktach zbrojnych[edytuj • edytuj kod]

Czołg ten przez wiele lat odbywał światowe tournee, co przyniosło mu ogromną sławę. Główne imprezy oraz koncerty, w których uczestniczył to:

Dane techniczne[edytuj • edytuj kod]

Cenzura1.svg Cenzura1.svg Cenzura1.svg

Rosjanie nie zgodzili się na opublikowanie dokładnych danych technicznych, tłumacząc to tym, że czołgi te obecnie startują w zawodach biatlonu czołgowego, więc istnieje ryzyko, że gdyby ujawniono szczegółowe dane tych pojazdów, to wzrosłoby ryzyko dopingu wśród tych czołgów, które i tak już jest bardzo wysokie. Rosjanie cenią sobie politykę fair-play, a my powinniśmy to uszanować.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Pancerz reaktywny to coś, co wygląda jak kostki czekolady, jednak nie smakuje jak prawdziwa czekolada (kilku ochotników to sprawdziło), a w buzi nie robi się słodko lecz bombowo. Aczkolwiek, za pomocą jedzenia kostek pancerza reaktywnego można zaoszczędzić na dentyście