Sierp

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Sierp (ten krzywy)
Sierp niepowiązany z czerwonymi świniami

Sierp – przedmiot w kształcie banana. Ma wiele zastosowań. W dawnych czasach używany jako broń. Najbardziej mężni mężczyźni próbowali sierpem ścinać drzewa lub rozłupywać kamienie. Niestety, te próby nie udawały się, gdyż zazwyczaj sierp łamał się, lub odbijał w stronę obsługującego to szczególnie niebezpieczne urządzenie. W połączeniu z młotkiem tworzy symbol komunistów, niezwykle niebezpieczny.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Sierp powstał na przełomie XV i XIV w. p.n.e. Był wtedy drewniany. Uczono więc młodzież, jak nim walczyć (cięcie kosztów). Na takich treningach często ginął niejeden z uczniów lub nauczycieli. Sierp był używany jako broń masowego rażenia przez celtów, germanów czy traków. Wojownicy, którzy używali sierpa, byli nazywani sierpownikami lub homoseksualistami. W czasach średniowiecznych przestał być używany ze względu na wynalezienie druku.

Sierp w rolnictwie[edytuj • edytuj kod]

Sierp jest coraz rzadziej używany, ze względu na dużą statystykę samobójstw i utraty kończyn lub wzroku. Służy on podobno do ścinania zboża, lecz chyba nikt tego nie zauważył. Obecnie jedyne zastosowanie tego narzędzia to zastraszanie sąsiada.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).