KFC

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Efekt uboczny kurczaka z KFC
Wycieczka na kurczaki. Do KFC!
Danie przed podaniem
Pojemność restauracji

Kentucky Fried Chicken (też Kids Fattening Center) – restauracja o tradycjach przywleczonych podobnie jak w przypadku McDonald’s z Ameryki typu fast food (w których jak sama nazwa wskazuje, potrawy trzeba jeść szybko, bo inaczej nie dadzą się przełknąć).

Menu[edytuj • edytuj kod]

Konkurencja drepcze KFC po piętach
  • Kurczaki – Nie jest bliżej określone, skąd pochodzi nazwa owego dania. Według licznych spekulacji ma ona związek z potoczną nazwą kury domowej, jednakże teza, że drób jest jej składnikiem, to stwierdzenie bezpodstawne. Jej kolor wewnętrzny oraz konsystencja wskazują raczej na egzotyczną krzyżówkę pewnej odmiany ananasa i śledzia, w smaku natomiast przypomina miękką tekturkę, niekiedy do tego silnie przepoconą. Wpływ produktu na ludzki organizm nie został dotychczas zbadany.
  • Burgery – Po polsku burger rzekomo oznacza bułka. Zaliczamy do nich hamburgery oraz cheeseburgery. Zwykłemu śmiertelnikowi mogłoby się wydawać iż nazwa cheeseburger powinna za sobą nieść „cheese w bułce”, a tak naprawdę to nie dość, że żremy kotlecika, to jeszcze wcinamy kaloryczny serek topiony, który osoba odchudzająca się, tudzież bulimiczka, powinna wywalić do kibla. Teoretycznie obie połówki bułki produkowane są z najlepszej mąki żytniej, wody i jajek lub czegoś jeszcze innego, z odrobiną ulepszaczy, jednak doświadczenie uczy, że bywa odwrotnie – wykrywa się jedynie śladowe ilości mąki. Najczęściej używa się pomidorów, siekanej kapusty, kukurydzy, papryki, czasem sałaty. Cebula powoduje bąki, dlatego jest zdecydowanie najmniej popularna. Niekiedy do burgera dodaje się ciężkostrawne sosy, jednak w KFC ich dodatek jest minimalny, przez co rzecz jeszcze mniej chętnie przechodzi przez gardło.
  • Frytki – Podłużne, zazwyczaj żółte, czasem zielonkawe. Często używane jako dodatek do potraw, zamiennie z ziemniakami, z których w KFC produkowane nie są, już im bliżej do kurczaka. Smakują jak rozmokły papier, po dodaniu soli następuje reakcja chemiczna każąca myśleć naszemu mózgowi, że są smaczniejsze, gdy w rzeczywistości zmieniły się w słonowodną mieszankę wywołującą rozwolnienie, ból żołądka tudzież niepowstrzymaną chęć wyrzygania całego obiadu.
  • DeseryLody, ciasteczka i tym podobne złożone poza nielicznymi wyjątkami z cukrów i ich pochodnych, które pomagają naszym zębom w ekspresowym tempie opuścić jamę ustną.
  • Napoje oraz różnego rodzaju kawy. O ile spożywanie kawy nie wydaje się niebezpieczne (pomimo nieprzebadanego składu i wątpliwości NASA), o tyle w przypadku coli takie postępowanie jest bardzo bezmyślne i ryzykowne, ponieważ podobnie jak zupki chińskie i chipsy się ona nie psuje, tak więc w ogóle nie jest jedzeniem (jest napojem). Ostatni strajk sprawił, iż wycofano możliwość tzw. „(Suchych) Dolewek”. Oprócz tych faktów, kubki posiadają suchą wilgoć.
  • Sałatki – Zestaw nieznanych ludzkości rodzajów papieru, które są uprawiane gdzieś na południu Wietnamu przez kosmitów. Następnie dostawa owego papieru jest przesyłana do mafii w USA, gdzie jest koloryzowany i napromieniowany. Mafia sprzedaje je KFC. Do tej pory każdy, kto zjadł tę „potrawę” dostawał albo pierdolca albo stawał się natychmiast tłusty. Niestety, przy dzisiejszej technologii nie udało się jeszcze dokładnie zbadać tych sałatek(zbyt silne promieniowanie). Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z szamanem, gdyż każda sałatka zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.
  • WykałaczkiWykałaczki są ostre. Najsmaczniejsze i najzdrowsze danie w KFC.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj • edytuj kod]