Śledź

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niewypatroszony śledź
Śledź w swoim naturalnym środowisku

Śledź – mieszkaniec Gdyni, Białegostoku a także ryba z rodziny zakąskowców, pływająca w Bałtyku lub zalewie, najczęściej octowej lub pomidorowej. Czasem też w Atlantyku. W Pacyfiku nie stwierdzono jego obecności. W Indyku też nie. Jest to broń zagłady. Śledź jest także najbardziej znienawidzoną rybą użytkowników portalu nasza klasa.

Śledź, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się śledzeniem. Porusza się w takich momentach zupełnie niezauważenie i znienacka robi nam zdjęcie, gdy całujemy sąsiadkę... tak zwyczajnie... od niechcenia... po koleżeńsku... Rozsnuwa przy tym sieci, w które i tak sam wpada.

Przez tę działalność śledzie są uważane za bardzo kontrowersyjne. Część ludzi po prostu ich nienawidzi, ale część bardzo je lubi. Zwłaszcza z cebulką i w śmietanie jako dodatek do ulubionego napoju Polaków - wódki.

Małe śledzie nazywane są bolkami, bo są zbyt cienkie.

Często także używane są do mocowania namiotu do ziemi, czego jednak bardzo nie lubią, bo wychodzą z tej operacji całe ubłocone.


Crystal Clear app bug.svg To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.