Morze Bałtyckie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jezioro Morze Bałtyckie w całej swojej okazałości
To cię czeka, gdy nie wstaniesz na czas.

Hej, me Bałtyckie Morze
Szkołęś mi dało twardą.

Zespół EKT Gdynia o swoich doświadczeniach z Morzem Bałtyckim

Morze Bałtyckie – morze śródlądowe w północnej Europie, należące do Polski. Dawniej służyło jako autostrada Wikingów do podbojów, lecz obecnie część Bałtyku przypada naszym ulubionym sąsiadom – III Rzeszy i Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Turystyka[edytuj • edytuj kod]

Obiekt pielgrzymek Polaków, stawiających tam liczne parawany, by odgrodzić się od przedstawicieli swojego gatunku. Z uwagi na to, że północny Bałtyk, nie nadaje się do wypoczywania[1], całe hotelarstwo jest rozciągnięte wzdłuż jego południowego wybrzeża. Polskie kurorty są jednymi z najdroższych w Europie, dlatego biedacy nie mają czego szukać w tak ekskluzywnych miejscach jak Krynica Morska i wybierają skromny wyjazd do Egiptu albo Bułgarii. Bałtyk słynie też z niebywałego brudu, z racji tego, że przedstawiciele wymienionego wcześniej gatunku wrzucają w nim swoje liczne zdobycze takie jak butelki po piwie.

Gdy wypłyniemy na środek tego zacnego morza[potrzebne źródło], możemy znaleźć liczne bomby z czasów II wojny światowej, których w myśl starego polskiego porzekadła[2] nawrzucały tam Szwaby.

Wolne miejsce[edytuj • edytuj kod]

Aby znaleźć wolne miejsce na bałtyckiej plaży, należy nastawić budzik na 4:30. Po uszykowaniu się, należy szybko dotrzeć na miejsce, by nas nikt nie ubiegł. Gdy dotrzemy do celu, zobaczymy ogromną ilość pustych parawanów, gdyż tak dokonuje się tam rezerwacji. Stereotypowi Janusze z rodziną zlatują się tam dopiero około siódmej rano. Dlatego korzystając z okazji, również wbijamy zwycięski sztandar parawan, wracamy do domu i idziemy spać.

Niebezpieczeństwa[edytuj • edytuj kod]

Mimo że Bałtyk nie jest mocno zasolony, jest niebezpieczny dla ryb. Gdy wpłyną na stronę polską, mogą zginąć od ogromnych zanieczyszczeń. Z drugiej strony mamy Ruskich, które witają ryby ogniem dział[3].

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Spróbuj rozłożyć parawan na skałach. Powodzenia!
  2. Wszystko by sąsiad miał gorzej.
  3. No co? Nie mają wizy, więc пошли вон!