Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Śnieżka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Miłego prażenia się w słońcu podczas podejścia!

Śnieżka – pagórek[potrzebne źródło] w Karkonoszach, w Sudetach, najwyższy szczyt Republiki Czeskiej i Polski[1]. Na Śnieżkę prowadzi szlag czerwony. Na szczycie jest Biedronka budynek o kształcie spodka z bufetem z cenami z kosmosu (zgodnie z nastrojem budowli), ponadto kaplica, placówka czeskiej poczty (obsługa na wysokim poziomie) i jakieś inne pierdoły, które koniecznie należy sfotografować.

Wejście[edytuj • edytuj kod]

Na Śnieżkę się nie wchodzi, bo po co komplikować sobie życie. No chyba, że się jest nerdem albo początkującym alpinistą, takim siedmioletnim. Mniej ambitni wjeżdżają wyciągiem na Kopę i później drałują przez Równię, a ludzie nastawieni zdroworozsądkowo wjeżdżają wyciągiem od czeskiej strony. Na Śnieżkę można również wjechać rowerem górskim lub kucykiem, co GOPR wycenia na około 5 tysięcy złotych, a bywa że wyżej.

Spodki[edytuj • edytuj kod]

Spodek w stanie lekko naruszonym

Jeden z największych koszmarów architektonicznych cudów architektury górskiej, skopany do tego stopnia, że się zawalił, choć architekci za katastrofę budowlaną obciążają trzęsienia ziemi, lawiny, promieniowanie kosmiczne i inwazję kosodrzewiny. W spodkach znajduje się obserwatorium meteorologiczne, ponieważ pogoda na Śnieżce podnieca ludzi bardziej niż ta w Poznaniu czy Wrocławiu.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Pierwsza osoba, która weszła na Śnieżkę miała przegwizdane, bo nie było szlaków turystycznych ani wyciągu krzesełkowego, a ponadto najwygodniejsze miejsce do chodzenia – Równia pod Śnieżką – było pokryte bagnami, zatem zachodzi uzasadnione podejrzenie, że szczyt nie został nigdy zdobyty. Spodki na szczycie świadczą o tym, że pierwsze było tam UFO, a teren został przystosowywany do ruchu turystycznego ze szczytu w dół.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Licząc wysokość względną