Kij bejsbolowy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jeden z przedstawicieli gatunku kijów bejsbolowych
SP kij001.jpg
Tajna broń dresiarzy czekająca na specjalną okazję

Kij bejsbolowy, bejsbol, bejzbol – przyrząd służący do unieszkodliwiania kiboli przeciwnych drużyn, mająca postać drewnianej lub metalowej pałki zwężającej się w miejscu uchwytu. Niezwykle popularna, zwłaszcza wśród łysych. Nieodłączny towarzysz każdego dresa. Najczęściej możemy go spotkać na stadionach, ale tylko polskich. Pierwotnie miał służyć do gry w bejsbola, jednak Polacy odkryli mnogość jego zastosowań. Na zachodzie jeszcze takiej broni nie znają. Z racji obostrzeń prawnych ostatnio wypierana przez kij golfowy, ale tylko wśród trójpasiastej ynteligencji. Używanie kija bejsbolowego jest nieodłącznym aktem przegrywanych meczy: my przegrywamy na stadionie, ty przegrywasz życie. Zawsze ma go przy sobie Keiichi z bajki (horroru?) Higurashi no Naku Koro ni.

Sposób użycia[edytuj • edytuj kod]

Chwytamy mocno oburącz i walimy z góry lub z boku (albo popularne combo, czyli z każdej strony byle celnie), ale zawsze w grupie.

Kij bejsbolowy należy do broni typu odpal i zapomnij. Efekt psychologiczny sprawia, że przyszły klient NFZ-u jest niemal niezdolny do obrony co czyni go podatnym na obrażenia. Podobnie jak świetlny miecz doskonale odbija lasery, ma jednak tę wadę, że nie chowa się do rękojeści. Natomiast idealnie pasuje jako wkład do dresów lub pod siedzenie w golfie lub BMW.

Cel użycia[edytuj • edytuj kod]

Celem może być każdy.

Geneao... genalo... kuCenzura2.svg pochodzenie[edytuj • edytuj kod]

Bejsbol wywodzi się w prostej linii od oszczepu, choć w dzisiejszych czasach jego właściwości aerodynamiczne zostały wyparte przez szeroko zakrojone statystyki w walce wręcz. I pomyśleć ze amerykanie używają go jedynie do gry...