Arizona

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stolica stanu
No siema!

Arizonastan wielka pustynia położona na zachodzie USA.

Geografia[edytuj]

Arizona jest największą i najbardziej zaludnioną wydmą na świecie. Niegdyś uważana za marnotrawstwo amerykańskiej przestrzeni, ze względu na nieprzyjemny klimat i położenie, jednak od jakiegoś czasu Arizona stała się atrakcją turystyczną. Nastoletni Amerykanie uwielbiają robić sweet focie na tle różnych skał, nie zważając na okoliczności przez co bardzo często kończą jako pożywienie dla tygrysów. Dwadzieścia pięć procent terytorium jest własnością federalną w celu ochrony zagrożonych gatunków, głównym wśród nich są rdzenni Amerykanie.

Warto wspomnieć, że w Arizonie znajduje się wielki rów, przez miejscowych nazywany „Wielkim Kanionem”. Z powodu niemal identycznego klimatu, co w Iraku, amerykańscy żołnierze od czasu do czasu ćwiczą zabijanie arizońskich cywilów przed wyruszeniem na Bliski Wschód.

Niedawno na granicy z Meksykiem zbudowano gigantyczny mur, aby zapobiec dostaniu się do kraju przez imigrantów, jednak nie jest to żadnym problemem dla Meksykanów, gdyż teraz przybywają do Stanów Zjednoczonych łodzią, przez Florydę bądź inny stan.

Klimat[edytuj]

Arizona znana jest również z coraz częstszych burzy piaskowych, które mogą trwać miesiącami bez żadnego ostrzeżenia. Mimo że pył rozwija gospodarkę stanu, większość mieszkańców uważa, że jest bardziej uciążliwy, niż przydatny, twierdzą tak zwłaszcza ci z alergią na kurz.

Gospodarka[edytuj]

Głównym towarem eksportowym Arizony jest kaktus we wszystkich jego postaciach, a także pył i piasek. Stanem partnerskim Arizony jest Alaska, gdyż dostarcza jej wodę w zamian za odśnieżanie ulic przez Arizończyków.