NonNews:Jan Paweł III został papieżem

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nowy papież posiada trochę większą głowę, ale ubrania na niego pasowały

27 października 2006

Jan Paweł III, kolejny po Janie Pawle I i Janie Pawle II duchowny przybierający dwa imiona, został papieżem. Biały dym habemus papam poszedł ze spalonego laptopa Benedykta XVI, a dzwony na Placu Świętego Pawła zabiły, bo urwał się jeden z ciężarków w mechanizmie znajdującym się u podnóża dzwonnicy.

O godzinie 13:06 czasu polskiego błyskawicznie zainaugurowano nowy pontyfikat. Dotychczasowego Benedykta odesłano w bundeswerze do segregacji krów i kobiet w niemieckich gospodarstwach rolnych. Po tym, jak 4 kwietnia 2005 Jan Paweł II zmartwychwstał i Bóg zasiadł po jego prawicy, a Jezus opuścił medalową trójkę, Watykan gorączkowo szukał kogoś łebskiego, kto weźmie swoich za mordę, a nieswoich pogłaszcze z drżeniem dłoni. Nie było istotne, jaką motywację będą miały dłonie. Jan Paweł III idealnie nadawał się do roli niestrudzonego pasterza, ponieważ spędził z owcami na halach pół PRL-u.

Udało nam się uzyskać krótki komentarz Jana Pawła II. Były papież, obecnie Bóg, powiedział: Niech zstąpi duch mój! Niech zstąpi duch mój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! Bo jakaś nieurodzajna w tym roku, aż zacząłem wierzyć w duchy.

Watykan stanowczo zaprzecza, jakoby papież Benedykt XVI figurował w poczcie papieży. Może to jakiś antypapież? Hm... Benedykt pierwszy, drugi, jedenasty, kurwa łoś. Ale Ratzingera tu nie widzę i nie wiem kim mógł być ten Benedykt, benedyktyn może? Pani za rogiem poszuka, oni tam obozują, bose dziady – nie skomentował rzecznik Watykanu Federico Lombardi.

Źródło[edytuj]

  • Telewizja Watykańska, II Kanał Pontyfikalny, 27 października 2006.