Dick Assman

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Welcome to Ass-mania!

Zapowiedź Późnego Show z Davidem Lettermanem

Dick Assman czyli Wacek Dupowski (ur. 1934 w Regina, Saskatchewan, Kanada) – człowiek roku w Kanadzie w 1995, najbardziej znany Kanadyjczyk na świecie i jedna z najlepiej rozpoznawalnych osób w samej Kanadzie. Właściwie, to jeden z dwóch obok Biebera rozpoznawanych Kanadyjczyków. Jeśli wierzyć sondażom, 49% mieszkańców Kanady wie, kim jest Dick Assman.

Ass-mania(na)[edytuj • edytuj kod]

Po angielsku Dick to eufemizm na penisa. Natomiast słowo Ass oznacza cipę lub dupę w zależności od kontekstu. Facet musiał stać się sławny.

1995: Year of Ass-mania[edytuj • edytuj kod]

W 1995 spotkał go David Letterman na stacji benzynowej w Regina. Był tak zaszokowany jego imieniem, że najpierw śmiał się tak długo, aż się posikał ze śmiechu, po czym zaoferował Assmanowi występ w Późnym Show z David'em Lettermanem. 24 lipca 1995 roku wystąpił w tymże programie i tak występował cały miesiąc, gdyż wszystkie kolejne programy były pisane na niego. Potwierdza to tezę o płytkim poczuciu humoru Kanadyjczyków, których śmieszy humor toaletowy.

Assman momentalnie stał się gwiazdą. Wszyscy zabijali się o wywiad z nim. Dostał również propozycje występów w reklamach, ubiegania się o urząd publiczny a nawet propozycje małżeństwa.

Doczekał się nawet hołdu muzycznego, który oddał mu Tony Orlando, a Joe Namath określił siebie jako Ass-maniaka.

W listopadzie 1995 roku sam James Blanchard, ambasador USA w Kanadzie odwiedził Assmana na stacji benzynowej i oficjalnie zatwierdził jego status celebryty.

Ass-man[edytuj • edytuj kod]

Wbrew logice Assman nie tylko cieszył się sławą, ale był dumny z nazwiska i zdawał się nie zauważać faktu, iż wszyscy się z niego leją…

Koniec Ass-manii[edytuj • edytuj kod]

Ass-mania została oficjalnie zakończona, kiedy Assman odwiedził Teatr Eda Sullivana i został obdarowany bukietem róż przez Davida Lettermana. Podejrzenia o homoseksualizm i ogólne stetryczenie (bo kto chce sławy z bukietem róż w teatrze jako idola?) sprawiły, że Assman mógł spokojnie wrócić do pracy na stacji benzynowej.

Dick Assman vs Dick Pole[edytuj • edytuj kod]

Były gracz w baseballa, obecnie trener Redsów, Dick Pole, zasugerował, że jego imię jest śmieszniejsze (oba człony oznaczają penisa), jednak jego sugestie zostały powszechnie odrzucone, gdyż Dick Pole to powtarzanie, a Dick Assman to dwie różne rzeczy. Pole się obraził. Assman nie skomentował.

Dupek?[edytuj • edytuj kod]

Nie do końca. Assman to niemieckie nazwisko derywujące imię Erasmus. Po niemiecku wymawia się uzman i już nie jest śmiesznie.

Uwagi[edytuj • edytuj kod]

Nie staraliśmy się nawet odszukać zdjęcia Dicka Assmana w przeglądarce Google, bowiem łatwo się domyślić, jakie zdjęcia wyskoczą po wpisaniu słów Dick i Assman… Jeśli jednak jesteś hardkorem, to spróbuj to zrobić, a jak znajdziesz fotkę, prześlij ją nam.