Noriaki Kasai

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Medal.svg
Kasai zastanawiający się, ile ma już lat (numer na kombinezonie może być pomocny)
Bóg tworzy pierwszego człowieka

Jest dwa razy starszy od najmłodszego z dzisiaj startujących zawodników, Petera Prevca.

Szaran wykonujący skomplikowane obliczenia matematyczne

A teraz dziadek we współczesnych skokach, trzydziestoośmioletni – Noriaki Kasai!

Szaran o Kasaim

Mistrz świata z '92 roku z Harrachova, ale ciągle w dobrej formie!

Ten sam o tym samym

A ja jeszcze chciałem z nim poskakać w Soczi!

Noriaki na temat zakończenia kariery Adama

Zamierzam skakać na olimpiadzie u siebie, w Sapporo w 2026!

Noriaki o swojej nieśmiertelności

Noriaki Kasaidziadek współczesnych skoków narciarskich, najstarszy zawodnik występujący w zawodach Pucharu Świata. Według legend i lokalnych podań, Kasaiemu udało się zdobyć receptę na nieśmiertelność i wieczną młodość. Najbliższe lata zweryfikują tę plotkę za pomocą bacznie przyglądającego się oka dyktatora. Jego rekord życiowy wynosi 180 190 200 210 220 230 240 241,5 metra i co roku go pobija.

Początek[edytuj • edytuj kod]

Na początku był chaos. Potem Kasai, według oficjalnej biografii, urodził się 6 czerwca 1972 roku[1] w małej miejscowości niedaleko Sapporo. Do skoczni miał rzut beretem i od najmłodszych lat postanowił, że zostanie tym najlepszym. W wieku 16 lat po raz pierwszy zabrano go na pucharowe skocznie w roli przecieracza toru najazdowego. Szybko jednak okazało się, że całkiem nieźle sobie radzi w rywalizacji i takim oto cudem został powołany do reprezentacji narodowej, w której pozostał nieprzerwanie przez następne 31 lat.

Kwitnąca kariera[edytuj • edytuj kod]

Moment tworzenia świata uwieczniony został na goglach Noriakiego

Już od samego początku Cenzura2.svg z grubej rury. Na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w 1992 roku, dzięki odwołaniu czwartej serii, zdarzyło mu się wygrać złoty medal wyprzedzając wielkiego Goldiego i Roberto Cecona. Rok później znalazł się na podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W późniejszych latach bywało raz lepiej, raz gorzej, ale ponieważ skakał równo, podłączał się do niemal każdego medalu zdobytego w drużynie. 17 razy udało mu się nawet wygrać konkurs. Godne przypomnienia są też Mistrzostwa Świata w Predazzo w 2003 roku, gdzie dwukrotnie zdobył brąz dostając tym samym w dupsko od Małysza, który przeskakiwał wówczas wszystkie skocznie, na jakich się znalazł.

Upadek w Planicy[edytuj • edytuj kod]

Podczas kwalifikacji do ostatniego konkursu Pucharu Świata 2010/11 w Planicy życiu wielkiego wodza zagroziło niebezpieczeństwo. Tuż przed wylądowaniem jego narta została złapana na lasso oraz ściągnięta do środka, w wyniku czego Japończyk upadł i mocno się potłukł. Lasso to było tak cienkie, że nie widać go na nagraniach. Nie widać też i sprawców, ponieważ kamera znajdowała się z tej strony, z której przyczaili się oni na życie wielkiego mistrza. Oficjalne dochodzenie w tej sprawie wskazuje na grupę czeczeńskich uchodźców, choć nie jest też wykluczone, że mógł to być amerykański akt zemsty za Pearl Harbor. Koledzy Kasaiego z kadry zapowiedzieli już krwawą zemstę oraz pojedynek o honor na katany.

Recepta na nieśmiertelność[edytuj • edytuj kod]

Amerykańscy naukowcy po przeprowadzeniu szczegółowych badań na materiałach video z konkursów oraz przemyconej ukradkiem spod prysznica próbce DNA Japończyka nie potrafili jednoznacznie określić co regularnie dodaje mu sił do dobrego skakania. Astrolodzy uważają, że jest to zbawienny wpływ jego znaku zodiaku – bliźniąt, które powodują, że Kasai skacze jak za dwóch. Duchowni są jednak sceptyczni co do tej wizji i wskazują możliwe źródło jego sił u samego Boga. Po katastrofie nuklearnej w 2011 roku niektórzy obserwatorzy twierdzą, że widzieli Noriakiego w samych slipach skaczącego na główkę do zalanego reaktora. Wszystkim zainteresowanym nieśmiertelnością odradzamy jednak tę metodę, gdyż wymaga ona solidnego przygotowania. Dla Japończyków jest to pozostałość po Hiroszimie, a dotyczy to jeszcze tylko Ukraińców, którzy noszą w sobie coś z Czarnobyla.

Rekordy[edytuj • edytuj kod]

Noriaki szczęśliwy jest nawet wtedy, gdy za występ otrzyma wafelki

Z racji tego, że Kasai jest nieśmiertelny, ustanowił długodystansowy rekord ponad 500 występów w konkursach Pucharu Świata. Chodzą pogłoski, iż właśnie dlatego drugi w tym rankingu Janne Ahonen zdecydował się na kontynuację kariery. Daremny jednak jego trud, ponieważ Kasai pojawia się w każdych zawodach i nic nie zapowiada końca jego kariery. A kto to w ogóle widział, żeby równać się z nieśmiertelnym? Wstyd Janne, wstyd. Oprócz tego, Kasai jest najstarszym medalistą olimpijskim i zwycięzcą konkursu Pucharu Świata, lecz zapowiada poprawienie tych rekordów. Nikt nigdy nie wystąpił na olimpiadzie osiem razy, ale jego celem jest wystąpienie w dziesięciu igrzyskach. W Turnieju Czterech Skoczni ma ponad 100 występów.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

 • Noriaki Kasai nigdy nie był juniorem.
 • Noriaki Kasai nigdy nie skończy kariery.
 • Noriaki Kasai będzie skakał o jeden dzień dłużej, niż zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
 • Noriaki Kasai jest nieśmiertelny.
 • Noriaki Kasai urodził się już dorosły.
 • Życie Noriakiego Kasaiego były inspiracją dla powstania książki i filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona.
 • Noriaki Kasai twierdzi, iż dopiero się rozkręca, a życiowa forma przyjdzie na igrzyska olimpijskie w Sapporo w 2026 roku.
 • Przez 23 lata startów średnia pozycja Noriakiego Kasai w klasyfikacji generalnej PŚ to 16 miejsce.
 • Gniew Noriakiego Kasai dotknie jego jeszcze niedoszłych oprawców.
 • Noriaki Kasai czeka, aż komentatorzy sportowi będą mogli powiedzieć, że jakiś zawodnik startujący w zawodach z Kasaim mógłby być jego wnukiem.
 • Ewentualnie, że ojciec danego zawodnika jeszcze się nie urodził, kiedy Kasai zdobywał pierwsze punkty Pucharu Świata.
 • Wiek biologiczny Noriakiego oceniany jest na 9 miesięcy i 1 dzień.
 • Kiedy Kasai zostawał mistrzem świata w lotach, Schlierenzauer miał na sobie śliniaczek.
 • Pewną poszlaką, wskazującą w miarę dokładnie, kiedy Noriaki zakończy karierę sportowca jest informacja (za WikiLeaks), że Japończyk posiada tajny kontrakt zawarty z ZUS-em. Chodzi o argumenty ws. kolejnego podwyższenia Polakom wieku emerytalnego.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Przypisy

 1. I tak oficjalne biografie kłamią