Puchar Świata w skokach narciarskich

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Logo KPŚ

Puchar Świata w skokach narciarskich – konkursy o największym narciarskim prestiżu na całym globie. W konkursach tych występuje czołowa śmietanka skoczków, oraz ci, którzy skaczą innymi stylami niż styl V, m.in. Robert Mateja, Jakub Janda, Martin Hoellwarth, Johan Erikson, Georg Spaeth, Bjørn Einar Romøren, Alexander Herr czy też Eddie Edwards.

Niektórzy też, tak jak sławny skoczek, który przeszedł już na zasłużoną emeryturę, Grigi Grigoriev, podarowują światu dwie nogi i jedną rękę, które odleciały mu, gdy skoczek w czasie lotu dostał szału radości i zaczął wymachiwać rękoma i nogami. Słynny jest też przypadek prekursora KPŚ Riki Rikiego, który na progu skoczni stracił trzy nogi i cztery ręce; w późniejszych latach podejrzewany był o doping, lecz ostatecznie oczyszczono go z zarzutów.

Konkursy Podaruj Światu to również znakomita zabawa dla fanów tej dyscypliny, którzy mogą zakładać się, co tym razem skoczkowie podarują światu. Mogą się zakładać o to, czy np. Jakub Janda podaruje światu swoją głowę odciętą przez narty, czy też może Martin Hoellwarth podaruje swoje plecy. Wszyscy natomiast rozmyślają nad tym, kiedy wreszcie Robert Mateja podaruje światu swoje ręce. Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w pasjonujących Konkursach Podaruj Światu, które relacjonuje na żywo telewizja Eurosport, TVN i okazjonalnie TVP1. W telewizji publicznej tę dyscyplinę komentują tak znani i cenieni w świecie fachowcy, jak Apoloniusz Tajner czy Włodzimierz Szaranowicz, natomiast w komercji - najczęściej Igor Błachut.

Podstawowe zasady[edytuj • edytuj kod]

 1. Nie wolno wkurwiać Waltera Hofera, bo gdy takiemu wkurwiającemu skoczkowi uda się skok, Walter następnemu zawodnikowi podaruje +15 punktów za wiatr nawet, jeśli wiało mu pod narty.
 2. Warto się podlizywać Walterowi Hoferowi. Kiedy skok się nie uda, Walter doda punkty za wiatr. Ewentualnie pozwoli powtórzyć cały skok, jeśli był szczególnie słaby.
 3. Trzeba skakać tylko wtedy, gdy Borek Sedlak pozwoli, jak nie, to wpierdol.
 4. Jeśli jest się członkiem jury, trzeba akceptować wszystkie decyzje Waltera Hofera, bo jak nie, to wpierdol.
 5. Nie wolno krytykować Waltera Hofera w wywiadach, patrz punkt 4.
 6. Walter Hofer ma zawsze rację.
 7. Jeśli w to wątpisz, to masz wpierdol.
 8. Austriacy mają przewagę w skokach, bo dyrektorem PŚ jest Hofer. Nikt nie śmie się sprzeciwić, bo jak to zrobi, to wiadomo co.
 9. Konkurs trzeba dokończyć za wszelką cenę – nawet za cenę zdrowia lub życia jakiegoś marnego skoczka.
 10. Walter Hofer jest wyrocznią.
 11. To Walter decyduje kto, kiedy i gdzie ma skakać. Miran Tepes jest tylko narzędziem w ręku mistrza.
 12. Konkurs bez pokazania Waltera na ekranie to konkurs zły.
 13. Jeżeli realizator zapomni pokazać Hofera, wówczas konkurs jest anulowany po zakończeniu.
 14. Gdy Małysz Kamil jest w wielkiej formie, należy go puszczać przy fatalnym wietrze wyrównując szansę pozostałym zawodnikom.

Galeria[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy: