Letnie Grand Prix w skokach narciarskich

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich – rodzaj konkursów narciarskich rozgrywanych po tym, jak się roztopi ostatni śnieg, a skoczkom nie chce się czekać do zimy na kolejne zawody.

Genesis[edytuj • edytuj kod]

Kiedyś pewien mędrzec po konkursie w Planicy powiedział: KURDE! JESZCZE 8 MIESIĘCY DO ZIMY!. Skokowonarciarski guru zareagował na to i postanowił założyć jeszcze tego samego dnia zawody rozgrywające się w trakcie przerwy letniej. Pomysł z oczywistych względów się nie udał, ale już cztery miesiące później w lipcu wrócono do propozycji i zainwestowano w nią.

Zasady[edytuj • edytuj kod]

Te same, co zimą, tyle, że nie ma śniegu, bo skocznie cyklu znajdują się na północnej półkuli, a latem tamże nie ma tego koniecznego, ale nie nie[1] zbędnego składnika skoczni. To nie przeszkadza jednak skoczkom, a nawet pomaga, zwłaszcza polskim nielotom zimowym, którzy nawet wygrali Puchar Narodów w 2010, co potem nie udało się zimą (staneli im lecz na podium).

Polska gwiazda[edytuj • edytuj kod]

Dawid Kubacki latem wygrywa wszystko jak leci[2], a zimą ledwo wdrapuje się do dziesiątki, zdobywając w całej karierze dwa podia na śniegu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Zgodnie z zasadami matematyki skracam wyrazy podobne
  2. Szkoda że nie gra w totolotka


Mateja.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny skoków narciarskich. Jeśli już zgoliłeś mleczne wąsy – rozbuduj go.